© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Sposoby i techniki uzdatniania wody

Uzdatnianie wody
 |  Artykuł partnera  |  Zdrowie i uroda

Uzdatnianie wody to proces polegający na oczyszczaniu wody do stanu, który jest wymagany dla danego zastosowania. Na rynku istnieje wiele metod uzdatniania wody, między innymi robimy to za pomocą lampy UV do dezynfekcji wody czy poprzez ozonowanie. Wysokiej jakości urządzenia, systemy oraz technologie sprawiają, że uzdatnianie wody jest niezwykle efektywne.

Lampy UV do wody i dezynfekcji wody

Dezynfekcja wody poprzez użycie lamp UV to jeden z najskuteczniejszych sposobów. Lampy UV do wody emitują promieniowanie UV, które jest emitowane również przez słońce. To naturalna i pozbawiona środków chemicznych metoda. Lampa UV potrzebuje odpowiedni filtr, który dobieramy do jakości wody, bez tego lampa bakteriobójcza nie będzie w stanie prawidłowo dezynfekować wody.

Uzdatnianie ścieków komunalnych

Uzdatnianie ścieków komunalnych pozwala na zmniejszenie ich szkodliwości dla środowiska naturalnego. Uzdatnianie ścieków dzielimy na trzy etapy: oczyszczanie mechaniczne, uzdatnianie biologiczne i dezynfekcję. Dezynfekcję ścieków przeprowadza się za pomocą ozonowania oraz poprzez promieniowanie ultrafioletowe w lampie UV.

Uzdatnianie, utlenianie oraz dezynfekcja wody

Woda to źródło życia. Jej jakość musi być jak najwyższa. Dzięki uzdatnianiu, utlenianiu i dezynfekcji wody uzyskuje się najlepsze parametry użytkowe. Woda oczyszczana jest za pomocą ozonowania, które niszczy mikroorganizmy. Do dezynfekcji wody pitnej stosuje się lampy bakteriobójcze. Dezynfekcja wody możliwa jest także poprzez wytwarzanie podchlorynu sody i dwutlenku chloru.

Ozonowanie wody

Do uzdatniania wody i ścieków bardzo często stosuje się ozonowanie wody. Używanie ozonu sprawia, że woda a lepsze parametry fizyko-chemiczne oraz walory wizualne, smakowe i zapachowe. Ozon może być stosowany do wody pitnej, basenowej, ścieków itp.

Techniki membranowe w uzdatnianiu wody i ścieków

Uzdatnianie wody oraz ścieków poprzez techniki membranowe odbywa się na cztery sposoby: mikrofiltracja, ultrafiltracja, nanofiltracja oraz odwrócona osmoza. Techniki dostosowuje się do potrzeb klienta. 

Oczyszczanie wody basenowej

Jeśli chcemy zapewnić wodę basenową, która spełnia wymagania musimy pamiętać o jej oczyszczaniu. Oczyszczanie wody basenowej odbywa się dzięki chlorowaniu oraz przy użyciu lamp UV. Lampy redukują przykry zapach i sprawiają, że woda nie podrażnia oczu i nosa.

Mieszacze statyczne

Uzdatnianie wody przy użyciu mieszaczy statycznych pozwala na usuwanie np. nadmiaru środków chemicznych. Mieszacze statyczne pozwalają także na napowietrzanie wody, uśrednianie jej składu, korektę pH, dozowanie chemikaliów, usuwanie nadmiaru żelaza i manganu oraz rozcieńczanie polelektrolitu.

Czysta woda w przemyśle

Woda procesowa stosowana jest w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, kosmetycznym, ciężkim, energetycznym, rafineryjnym itd. Woda dla przemysłu uzdatniania jest za pomocą ozonu czy lamp UV.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry