© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

  • Home
  • Zdrowie i uroda

aparat ortodontyczny

W jakim wieku można założyć aparat ortodontyczny?

Na wizytę kontrolną u ortodonty nigdy nie jest za wcześnie. To motto powinno przyświecać każdemu, chociaż zazwyczaj to rodzice pierwsi zauważają nieprawidłowości. Niewielkie odstępstwa od normy moż...
Chirurg ręki
08 czerwiec 2022

Chirurg ręki

Kłopot z rękoma to duży problem, którego nie należy bagatelizować. Pójście do chirurga ręki jest zawsze wskazane, kiedy ich stan wzbudza w nas wątpliwości.
Dieta
03 czerwiec 2022

Zęby na diecie? Dieta dla zębów! Co jeść żeby mieć mocne i zdrowe zęby

Nie jest tajemnicą, że dobrze zbilansowane menu, bogate w odpowiednie produkty może przynieść mnóstwo korzyści dla zdrowia i dobrej kondycji naszego organizmu. Wiadomo też, że właściwie skomponowan...
smarowanie kremem z filtrem
30 maj 2022

6 zasad bezpiecznego opalania – Ciesz się latem i słońcem bez trosk!

Sezon letni ’22 uważamy za otwarty. Wraz z nim rozpoczynamy urlopy, wyjazdy i zdecydowanie więcej czasu spędzamy na powietrzu. Są wśród nas osoby, które słysząc „lato” mają w głowie jedyną słuszną ...

Zęby mądrości
Maj 20, 2022

Zęby mądrości. Co musisz o nich wiedzieć?

Zęby mądrości to trzecie i ósme zęby trzonowe, które znajdują się na samym końcu uzębienia. Są to ostatnie zęby, które wyrzynają się znacznie później niż inne zęby, a proces ten może trwać latami. Ponieważ zęby mądrości pojawiają się zwykle między 17 a 25 rokiem życia, czyli w wieku dojrzałym, nazywane są zębami mądrości. Często jednak nie spełniają one swojej nazwy i zdarza się, że nie rosną "inteligentnie".

objętość włosów
Maj 19, 2022

Jak zwiększyć objętość włosów? Sprawdzone sposoby

Wiele posiadaczek pięknych i zadbanych włosów skarży się na brak objętości swojej fryzury. Przyczyną takiego zjawiska może być kondycja włosów, ich grubość oraz genetyczne predyspozycje. Często też powodem jest nieodpowiednia pielęgnacja włosów oraz używanie kosmetyków niesprawdzających się przy naszym typie włosa. Braku objętości można jednak zaradzić. W artykule podpowiadamy, jak zwiększyć objętość włosów.

Lwia zmarszczka
Maj 18, 2022

Jak poradzić sobie z lwią zmarszczką na czole?

Marszczenie brwi uchodzi płazem młodym osobom. Ich organizm produkuje wystarczającą ilość kolagenu i elastyny, aby zapobiec powstawaniu bruzd. Z czasem jednak się to zmienia. Na skórze zaczyna pojawiać się coraz więcej zmarszczek.

odchudzanie
Maj 16, 2022

Wczasy odchudzające, czyli jak połączyć przyjemne z pożytecznym?

Wszyscy pragniemy dobrze czuć się we własnym ciele. Wysportowana, smukła sylwetka, to nie tylko atrakcyjność ale także siła i dobra kondycja, która ułatwia wykonywanie wielu codziennych czynności. Niestety, nie każdy posiada wystarczająco dobrą przemianę materii. Tendencja do szybkiego nabierania masy, zamiłowanie do słodkich przysmaków i innych kalorycznych dań oraz niewystarczająca ilość aktywności fizycznej to główni winowajcy nadwagi. Walka z nią bywa żmudna i pełna niepowodzeń, które skutkują zniechęceniem i frustracją. Aby ułatwić sobie cały ten proces warto więc skorzystać ze wsparci...

chirurg dentystyczny
Maj 16, 2022

Kiedy należy się udać do chirurga dentystycznego?

Ekstrakcji Jedną z istotnych specjalizacji stomatologicznych jest chirurgia. Wymaga ona ogromnej wiedzy i rozwiniętych zdolności manualnych, a koncentruje się na wykonywaniu zaawansowanych zabiegów operacyjnych w obrębie całej jamy ustnej (a nie tylko samego uzębienia). W dalszej części artykułu zostaną przedstawione podstawowe wskazania do wizyty w gabinecie wykwalifikowanego chirurga dentystycznego.

stabilizator nadgarstka
Maj 16, 2022

Czy warto stosować stabilizatory nadgarstka?

Stabilizatory nadgarstka występują pod wieloma postaciami. W zależności od rodzaju uszkodzenia stawu i stopnia zaawansowania kontuzji, dobiera się inny stabilizator. Dostępne są ortezy stabilizujące, opaski elastyczne i magnetyczne, opaski z miejscem na kciuk. Po stabilizator warto sięgać w przypadku wystąpienia urazów w obrębie stawu promieniowo-nadgarstkowego. Jest wiele wskazań do jego stosowania. Do wystąpienia bólu w nadgarstku prowadzą również rozmaite jednostki chorobowe.
BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry