© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czym powinny charakteryzować się dobre buty robocze?

buty robocze
 |  Artykuł partnera  |  Zakupy i sklepy

Podejmując pracę fizyczną, należy mieć na uwadze wszystkie wady i zalety, jakie ta ze sobą niesie. Niebezpieczeństwo czyha wszędzie. Dlatego, warto się przed nim odpowiednio chronić. Jednym ze sposobów jest kompleksowe zadbanie o stopy, które są szczególnie narażone na różnego rodzaju uszkodzenia i otarcia. Jak? Z pomocą przychodzą specjalistyczne buty robocze. Czym się charakteryzują? Jaka jest ich funkcja? Tego dowiesz się z niniejszego artykułu. Zapraszamy serdecznie do lektury.

Buty robocze skrojone na miarę potrzeb

Dostępne w sklepach z odzieżą i artykułami BHP, specjalistyczne buty robocze przeznaczone są dla wszystkich, niezależnie od płci. Głównym kryterium wyboru powinno być ich docelowe zastosowanie oraz rodzaj prac, związanych z wykonywanym zawodem. Obecnie, na rynku obuwniczym można znaleźć naprawdę wiele modeli o odmiennych parametrach technicznych. Popularne są buty robocze o długości cholewki sięgającej nie tylko przed lub za kostkę, ale również do kolana. Mnogość fasonów sprawia, że każdy z pewnością znajdzie produkt dopasowany do własnych preferencji. Jeśli jednak nie do końca wiadomo, czym sugerować się przy zakupie obuwia roboczego lub ochronnego, warto przyjrzeć się dokładnie wszystkim aspektom.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru butów roboczych?

buty robocze

Buty robocze, podobnie, jak i standardowe modele przeznaczone do codziennego użytku charakteryzuje szereg przeróżnych właściwości. W zależności od potrzeb i przyszłego zastosowania tego typu obuwia warto zainwestować w modele spełniające wszystkie najważniejsze kryteria. Jakie? Z pewnością cechą charakterystyczną butów roboczych powinien być wysokiej jakości materiał. Najlepiej, kiedy jest on nieprzemakający, a także pozwala skórze stóp oddychać. Nie bez znaczenia jest także wkładka. Dobrze, kiedy charakteryzuje się ona właściwościami antybakteryjnymi oraz absorbującymi pot i brzydkie zapachy. Kolejny istotny czynnik to podeszwa. Niezależnie od przeznaczenia, obuwie robocze powinno mieć antypoślizgowy spód, gdyż dzięki niemu skutecznie zostanie zminimalizowane ryzyko niekontrolowanych upadków i poślizgnięć. Ponadto wybrany model musi być idealnie dopasowany do stopy. Niewielkie rozbieżności można korygować za pomocą dodatkowej wkładki lub odpowiedniego zapięcia. W przypadku tego rodzaju obuwia najlepiej sprawdzą się sznurowadła, gdyż pozwolą one dowolnie regulować szerokość buta. Ostatnim czynnikiem, który warto mieć na uwadze, jest wzmocniony nosek. 

Podstawowa funkcja butów roboczych

Wbrew pozorom, buty robocze pełnią bardzo ważną rolę. Ich głównym zadaniem jest ochrona stóp przed różnego rodzaju uszkodzeniami oraz otarciami. Odpowiednio dobrany model zmniejsza także ryzyko skręceń stawu skokowego oraz stłuczenia palców kończyn dolnych. Dzięki właściwie dopasowanym butom roboczym wzrasta nie tylko poziom ochrony, ale również komfortu i wygody. Ponadto fasony przeznaczone na konkretne pory roku zapewniają w zależności od wariantu utrzymywanie odpowiedniej temperatury, przez co zapobiegają odmrożeniom oraz odparzeniom stóp.

Jak widzisz, zakup dobrej jakości butów roboczych jest przede wszystkim inwestycją w zdrowie i bezpieczeństwo. Sugerując się najważniejszymi kryteriami i dopasowując model obuwia do swoich preferencji oraz potrzeb, możesz być pewien, że wybrany fason posłuży Ci naprawdę długo. Dlatego, jeśli jeszcze nie podjąłeś decyzji, przejrzyj bogaty asortyment sklepów BHP i wybierz produkt idealny dla siebie.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry