Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jaki prezent kupić?

prezent
 |  Artykuł partnera  |  Zakupy i sklepy

Wybór prezentów dla rodziny i przyjaciół to często duże wyzwanie. Kiedy rodzina jest liczna, podobnie jak grono znajomych, trzeba dopasować podarunki do indywidualnych preferencji każdego. Warto zastanowić się co lubi, o czym marzy, co go uszczęśliwi. Wręczanie prezentów to także ogromna radość, gdy można zobaczyć uśmiech na twarzach bliskich. Idealny prezent nie musi być duży i drogi, ważne, by był od serca.

Co kupić mamie, tacie, bratu i siostrze?

Najtrudniej wybierać prezenty dla najbliższej rodziny. Znamy ich najlepiej, ale wbrew pozorom, może to dodatkowo utrudniać zadanie. Okazji na wręczenie podarunków jest wiele, a zasób pomysłów ograniczony. Urodziny, imieniny, święta i rocznice, za każdym razem trzeba wymyślić coś oryginalnego. Kupując prezent liczy się na to, że uszczęśliwi i wywoła zaskoczenie, a także wpasuje się w gusta obdarowanego.

Najlepszym wyborem są prezenty personalizowane, stworzone z dedykacją, specjalnie dla danej osoby. Może to być kubek z napisem: Dla kochanej mamy lub Najlepszy tata, kalendarz z rodzinnymi fotografiami, biżuteria z imiennym grawerem lub odzież z zabawnym nadrukiem. 

Innym pomysłem na prezent dla rodziny będzie coś trafiającego w indywidualne gusta mamy, taty lub rodzeństwa. Książka ulubionego autora, płyta popularnego zespołu, perfumy o preferowanym zapachu, zestaw kosmetyków lub wyselekcjonowane słodkości. Warto zastanowić się co lubi dana osoba, czym się interesuje i z jakiego prezentu najbardziej się ucieszy. Możesz też pokusić się o zakup roweru. Jaki rower kupić w 2022? Warto zobaczyć ranking przed zakupem 

Co kupić babci i dziadkowi?

Dziadkowie to osoby starszej daty, wolą prezenty praktyczne i przydatne w codziennym użytkowaniu. Wybierając dla nich prezent można postawić na ulubioną kawę lub herbatę, kubek ze spersonalizowanym napisem od serca, kalendarz ze zdjęciami wnucząt, ciepłe kapcie lub dekoracyjną poduszkę. Dalej zadajesz sobie pytanie jaki prezent dla dziatka lub babci?

Na pewno nie należy kupować leków i produktów medycznych, może to być negatywnie odebrane i urażać starsze osoby. Lepiej zdecydować się na bardzie uniwersalny podarunek, który nie będzie uwydatniał podeszłego wieku osoby obdarowywanej.

Ciekawym prezentem, który od niedawna figuruje na rynku jest książka do przechowywania wspomnień, gdzie dziadkowie mogą spisać wspomnienia z całego życia i stworzyć cenną, rodzinną pamiątkę dla przyszłych pokoleń.

Co kupić koleżance, koledze lub dziewczynie, chłopakowi?

Przyjaciołom również warto wręczać spersonalizowane prezenty, na przykład kolaż ze wspólnych zdjęć, album z fotografiami ze wspólnych przygód czy gadżety z ulubionymi motywami. Kolega lub koleżanka ucieszą się także z prezentu niematerialnego, takiego jak wspólne wyjście do kina, na koncert lub do restauracji.

Szukając idealnego prezentu pod choinkę warto wziąć pod uwagę relacje jakie nas łączą. Jeśli prezent ma być dla chłopaka lub dziewczyny, trzeba się nieco bardziej postarać. Dobrym pomysłem będzie nietypowa randka w ciekawym miejscu, wycieczka w miejsce o szczególnym znaczeniu dla związku. Z rzeczy materialnych może to być bukiet ukochanych kwiatów, elegancka bielizna, spersonalizowane akcesoria lub imienna biżuteria.

Prezenty są bardzo ważnym elementem budowania relacji, nie ma znaczenia ile kosztowały, liczy się ich wydźwięk emocjonalny. Warto wybierać te stworzone specjalnie dla wybranej osoby, ale też te niematerialne, które pozwolą po protu spędzić razem czas. Poświęcenie komuś czasu i uwagi to także świetny prezent, czasem dużo cenniejszy niż jakakolwiek rzecz. Wybór prezentu stanie się dużo łatwiejszy, gdy zrozumiemy, że nie chodzi o sam prezent, ale reakcję, którą wywoła u drugiej osoby.