Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czym się kierować, kompletując talerze?

deser na talerzu
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Wybranie serwisu obiadowego, który będzie spełniać wszystkie wymagania domowników, nie jest wcale takie łatwe. Oprócz uwzględnienia estetyki talerzy należy zwrócić również uwagę na inne istotne parametry. Poniżej zebraliśmy krótką listę, która być może pomoże Ci kupić takie talerze porcelanowe, które szybko Ci się nie znudzą, a każdy posiłek będzie prezentować się na nich zjawiskowo.

Talerze porcelanowe – liczy się styl i rozmiar

Talerze mogą być produkowane z różnych materiałów, jednak to porcelana od lat jest pierwszym wyborem kupujących. Cechuje się trwałością oraz eleganckim wyglądem, a ilość sposobów jej ozdabiania jest olbrzymia. Producenci cały czas tworzą nowe kolekcje, które różnią się kształtami, kolorami i wzorami. Średnica talerzy wynosi zazwyczaj około 25-27 cm, choć zdarzają się także mniejsze i większe egzemplarze. Obok klasycznych okrągłych talerzy porcelanowych coraz częściej można spotkać te powstałe na planie kwadratu.

Jak podjąć właściwą decyzję i wybrać najlepszy model z możliwych? Serwis obiadowy powinien być dopasowany do wystroju wnętrza. Jeżeli Twoje mieszkanie urządzone jest w nowoczesnym stylu, w którym królują stonowane barwy i minimalistyczne dekoracje, to postaw na naczynia w prostym stylu. Talerze mogą być białe lub czarne – najlepiej gładkie lub z subtelnymi modernistycznymi wzorami. Wśród ścian z cegły lub z betonu bardzo dobrze będą prezentować się kwadratowe talerze porcelanowe. Natomiast barwnie zdobiona zastawa stołowa sprawdzi się w klasycznych wnętrzach. Motywy roślinne na talerzach będą natomiast pasować do stylu boho, rustykalnego i angielskiego.

Talerze porcelanowe znajdziesz na: https://www.pieknowdomu.pl/porcelana/talerze-i-polmiski-porcelanowe/talerze-porcelanowe.html

Wybierz wielkość serwisu obiadowego

Po zdecydowaniu się na konkretny model talerzy, należy podjąć decyzję o tym, ile sztuk powinno znajdować się w zestawie. W sprzedaży – np. w internetowym sklepie z porcelaną Pięknowdomu.pl – dostępne są klasyczne zestawy na sześć i dwanaście osób, ale także mniejsze komplety na jedną, dwie oraz cztery osoby. Choć zestaw dwunastu talerzy jest dość popularny na sklepowych półkach, to sprawdzi się on raczej w przypadku dużej rodziny lub osób, które często wyprawiają przyjęcia.

Najczęstszym wyborem jest serwis obiadowy liczący sobie sześć talerzy (sprawdź na: https://www.pieknowdomu.pl/porcelana/serwisy-zestawy-obiadowe.html). Taka liczba jest odpowiednia zarówno na co dzień, jak i podczas wizyty gości. Zestawy talerzy porcelanowych od jednej do czterech osób będą natomiast dobre dla singli, par lub dla osób, które chcą nieco powiększyć swoje obecne komplety.

Czy to talerze do zmywarki?

Jeżeli spodobają Ci się jakieś talerze, to zanim dodasz je do swojego koszyka, zapoznaj się z zaleceniami przygotowanymi przez producenta. Nie wszystkie naczynia można myć w zmywarce, a wiele osób korzysta właśnie z tego udogodnienia. Maszynowe mycie mogłoby jednak szybko zniszczyć ręcznie zdobione talerze porcelanowe.

Chcąc kupić serwis obiadowy z pięknymi talerzami – nie spiesz się. Dobrze zastanów się, czy konkretna kolekcja będzie pasować do wystroju Twojego wnętrza i czy będzie Ci się z niej wygodnie korzystać. Talerze porcelanowe powinny Ci służyć latami!