Jak uatrakcyjnić wnętrza naszego mieszkania?

17 wrzesień 2020

Figurki, witraże, obrazy, plakaty, mozaiki, wszystko to dodaje stylowi wnętrza. I od razu przyciąga uwagę, odwracając wzrok od niedociągnięć. Wybór przedmiotu sztuki również wymaga szczególnej staranności. Ich cechą jest wyjątkowość.

Rzeczy vintage w wystroju wnętrza swojego mieszkania

Vintage, jako element wystroju pasuje do każdego wnętrza. Nie trzeba zamieniać swojego mieszkania w muzeum antyków, ponieważ będzie bardziej zabawne niż stylowe. Kilka szlachetnych przedmiotów vintage doda arystokracji i szlachetności każdemu pomieszczeniu. Jeśli te elementy są również funkcjonalne, to świetnie.

Pięknie postarzana komoda, gramofon, stary serwis w kuchni, wszystko to pozytywnie podkreśli dobry gust. Pokaże osobowość: stara maszyna do pisania idealnie wpasuje się w pokój dziennikarza, a kolekcja winyli idealnie pasuje do melomana. Warto iść na pchle targi, tam można znaleźć naprawdę wyjątkowe rzeczy. Można też szukać vintage w Internecie, jest wiele społeczności i witryn, w których ludzie sprzedają posag swojej babci prawie za nic, wymieniają go lub po prostu oddają w dobre ręce.

Strefowanie przestrzeni mieszkania za pomocą dekoracyjnego parawanu

Dekoracyjny parawan to prawdziwa magiczna różdżka do małego mieszkania. Po pierwsze, wyglądają bardzo elegancko i nietypowo. Dla miłośników orientalnego smaku jest to generalny dar niebios. Najważniejszym plusem jest to, że z jego pomocą łatwo jest strefować przestrzeń w zależności od sytuacji: miejsce pracy, strefa rekreacyjna, strefa zabaw dla dzieci.

Minimalizm i prostota

Metaliczny połysk zawsze dodaje wnętrzu surowej elegancji. Chromowane powierzchnie w odcieniach złota, miedzi, srebra wyglądają świetnie, jeśli nie przeciążają przestrzeni. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli styl loftowy stał się decyzją projektową w wystroju mieszkania. Ponieważ zwięzłość jest siostrą talentu, tak minimalizm jest bratem stylu. Różnorodność i stos niekompatybilnych przedmiotów zamieni mieszkanie w coś w rodzaju targu próżności, ale wcale tego nie potrzebujemy. Mebel powinien być mobilny i praktyczny, każdy przedmiot powinien mieć swoje miejsce.

Odrobina spokoju z pewnością ożywi życie, mieszkanie nie powinno przypominać chłodnej hali wystawienniczej. Niech to będzie piękny koc leżący niedbale na sofie, a nieskrzypiące pod ciężarem babcinego kryształu półki i antresole. Zaradność, wyobraźnia i dobry gust pozwalają zaoszczędzić pieniądze przy aranżacji mieszkania, ale więcej zaoszczędzić, na jakości niektórych rzeczy. Będą prawdziwą wisienką na torcie we wnętrzu. W sypialni powinno być dobre i wygodne łóżko, w kuchni solidny stół jadalny, w salonie wygodna sofa.

Rozwiązanie problemu za pomocą światła

Różne lampy dopełnią właściwe zagospodarowanie przestrzenne: niech każdy obszar: kuchnia, jadalnia, salon, sypialnia, będzie oświetlony na różne sposoby. W takim przypadku zostaną one połączone wspólną lampą umieszczoną na środku pokoju. W pobliżu łóżka należy ustawić kinkiet. W części kuchennej warto podkreślić oświetlenie ogólne (z reguły są to lampy sufitowe punktowe), a także dodatkowe oświetlenie powierzchni roboczej. A nad ladą barową należy umieścić kompaktową lampę wiszącą.

Wybór stylu

Nowoczesny design to idealne rozwiązanie. Mała pracownia to nie miejsce, w którym należy montować masywne meble, wieszać obrazy w szerokich ramach na ścianach, a do oświetlenia wybierać nieporęczne kryształowe żyrandole (i nie tylko). Najprostsze, lakoniczne, a jednocześnie funkcjonalne wnętrze, każdy właśnie tego potrzebujesz. A do takiego zadania najlepiej nadaje się nowoczesny styl. Jego główne cechy podyktowane zostały szybkim tempem dzisiejszego życia, co współgra z pojawieniem się studyjnego formatu mieszkań. Proste kształty, powściągliwa paleta, prostota w ogólnym projekcie, a także niestandardowe podejście do rozwiązań oświetleniowych, to podstawowe cechy nowoczesnego wnętrza.

 Źródło: Home & You

 

Zapisz się do naszego Newslettera

Home | O nas | Reklama | Kontakt