Czym kierować się przy wyborze traktorka ogrodowego?

17 wrzesień 2020

Niemal każdy właściciel dużego ogrodu stanie w końcu przed wyborem odpowiedniego traktorka ogrodowego. To praktycznie i niezwykle funkcjonalne rozwiązanie cieszy się wieloma zaletami i jest pożądane przez wielu z nas. Jeżeli już decydujemy się na wybór traktorka ogrodowego, powinniśmy określić kryteria jego wyboru. Na rynku znajduje się wiele różnych modeli, dlatego niezdecydowanym podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę.

Rozmiar traktorka ogrodowego - czy ma znaczenie?

Wiele osób zastanawia się, czy rozmiar traktorka ogrodowego jest kryterium, którym warto się kierować. Wciąż wielu z nas utożsamia większym sprzęt z lepszym, warto jednak zdawać sobie sprawę, że w tym wypadku bardzo duże znaczenie ma to, na jakim terenie traktorek będzie używany. Właściciele relatywnie niewielkich ogrodów nie powinni inwestować w bardzo duży produkt, ponieważ jego potencjał nie będzie mógł odpowiednio się rozwinąć. Szerokość koszenia, pojemność zbiornika na paliwo oraz kosza na trawę - to jedne z najważniejszych cech, na które warto zwracać uwagę.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo

Współczesne traktorki ogrodowe wyposażone są w bardzo nowoczesne rozwiązania technologiczne, które mają na celu zapewnienie użytkownikom bezpieczeństwa. Koniecznie zwróćmy uwagę na to, czy wybierany przez nas model ma w wyposażeniu przycisk bezpieczeństwa, który unieruchamia pojazd i urządzenie tnące w momencie, kiedy kierowca opuszcza traktorek. Urządzenie powinno także wyłączać się automatycznie podczas jazdy tyłem. Stabilne i dobrze ulokowane zawieszenie to także gwarancja bezpieczeństwa i dobrych warunków jazdy.

Postaw na ergonomię i trwałość

Nowoczesny traktorek ogrodowy powinien być urządzeniem tak ergonomicznym, jak to tylko możliwe. Zwróćmy więc uwagę czy jest wyposażony w takie dodatkowe elementy jak hydrostatyczna skrzynia biegów, która skutecznie optymalizuje prędkość i komfort jazdy. Ważne jest także dobre rozmieszczenie elementów.

Dźwignia służąca do zmiany wysokości mechanizmu tnącego powinna więc być ulokowana jak najbliżej fotela kierowcy, tak aby sięganie po nią było proste i wygodne. Regulacja fotela i jego ułożenie to także bardzo ważne elementy, które wpływają na komfort użytkowania traktorka. Wszystkie ważne elementy powinniśmy mieć w zasięgu wzroku i na wyciągnięcie ręki.

Nie wolno także zapominać o tym, że dobry traktorek ogrodowy powinien być trwały. Użytkowanie go na dużej powierzchni w różnych warunkach pogodowych wymaga od sprzętu dużej odporności i bardzo dobrej jakości. Powinien on służyć nam bez względu na warunki eksploatacji. Przed zakupem powinniśmy więc sprawdzić jakość silnika, trwałość podwozia, a także obecność licznika motogodzin, który będzie dokładnie wskazywał, w którym momencie należy udać się ze sprzętem na przegląd.

Wielu właścicieli ogrodów marzy o własnym traktorku ogrodowym. Oprócz wyglądu, przed zakupem warto także sprawdzić jego parametry techniczne, ergonomiczność oraz wszystkie potrzebne systemy bezpieczeństwa. Pamiętajmy także o konieczności regularnych przeglądów.

Artykuł powstał we współpracy z cubcadet.pl

 

magazyn

Popularne

Wybrane

Szkolenia z zamówień publicznych 2020

Szkolenia z zamówień publicznych – dlaczego warto w nie inwestować?

20 październik 2020
dron podwodny

Do czego służy dron podwodny i jak wybrać model dla siebie?

19 październik 2020

Zapisz się do naszego Newslettera

Home | O nas | Reklama | Kontakt