Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Basic, Standard, Premium. Jaki plan usługi Microsoft 365 wybrać?

Office 365 Business Premium
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Microsoft 365 to pakiet aplikacji biurowych, które przydadzą się zarówno w firmie, jak i w domu. Zestaw znanych programów, takich jak np. Word, Excel czy PowerPoint pozwoli wygodnie tworzyć firmowe dokumenty oraz arkusze. Usługa jest jednak oferowana w kilku wersjach, które dość znacznie różnią się dostępnymi aplikacjami oraz dodatkowymi funkcjonalnościami. Wyjaśniamy, czym wyróżnia się plan Basic, Standard oraz Premium dla Microsoft 365 w wersji biznesowej.

Office 365 Business Basic

Plan Basic, jak wskazuje zresztą sama nazwa, obejmuje podstawowe programy firmy Microsoft. W ramach tego pakietu otrzymamy tylko 3 aplikacje – Word, Excel oraz PowerPoint, zarówno w wersji internetowej, jak i mobilnej. To oczywiście nie wszystko, ponieważ Basic zapewnia również dostęp do usługi Microsoft Teams (umożliwiającej przeprowadzanie wideokonferencji dla nawet 300 użytkowników), a także do bezpiecznego magazynu w chmurze i kilku innych usług online, takich jak Exchange oraz SharePoint.

Pakiet Basic jest szczególnie polecany dla małych i średnich firm, które potrzebują na co dzień tylko prostych rozwiązań zdalnych do pracy zespołowej oraz komunikacji. Miesięczna cena Office 365 Business Basic wynosi €4.20 za każdego użytkownika.

Office 365 Business Standard

Plan Standard oferuje wszystko, co pakiet Basic, jednak zawiera w sobie więcej programów oraz bezpiecznych usług w chmurze. Do podstawowego zestawu biurowych programów premium, czyli Worda, Excela oraz PowerPointa, dodano tutaj również Outlook, Access oraz Publisher (dwie ostatnie pozycje są dostępne tylko na komputerach osobistych).

Połączenie bogatszej oferty aplikacji z bezpiecznym magazynem w chmurze i biznesową pocztą e-mail sprawia, że Office 365 Business Standard stanowi doskonały kompromis pomiędzy ceną, a oferowanymi funkcjonalnościami. Właśnie dlatego ten plan jest dedykowany dla tych firm, które potrzebują narzędzi do pełnej pracy zdalnej i współpracy – mówi nam specjalista reprezentujący firmę Klucz-System z Gorzowa, która zajmuje się sprzedażą kluczy aktywacyjnych do oprogramowania i systemów operacyjnych.

Opcja Standard zawiera też dodatkowe narzędzia do budowania oraz zarządzania firmą – pakiet umożliwia wygodne zbieranie opinii od klientów i pracowników oraz planowanie harmonogramów i codziennych planów zadań, a przy okazji ułatwia klientom rezerwowanie terminów spotkań. Wszystkie wymienione w planie funkcjonalności kosztują €10.50 za każdego użytkownika korzystającego z planu w danym miesiącu.

Office 365 Business Premium

Pakiet Premium to najbardziej zaawansowane rozwiązanie, które zawiera wszystkie funkcje z wersji Business Standard i łączy je z dodatkowymi opcjami zarządzania urządzeniami oraz zaawansowaną ochroną przed zagrożeniami cybernetycznymi. W planie znajdziemy więc wszystkie aplikacje typu premium z pakietu Office oraz wymieniane wcześniej bezpieczne usługi w chmurze (czyli Teams, Exchange, OneDrive oraz SharePoint) poszerzone o Intune oraz Azure Information Protection.

Bogaty system zabezpieczeń sprawia, że Office 365 Business Premium to idealny wybór dla firm, które oczekują najwyższego poziomu bezpieczeństwa swoich danych. Zapewniane przez pakiet usługi pozwalają na zapobieganie atakom z wykorzystaniem złośliwego oprogramowania, zdalne czyszczenie newralgicznych informacji ze zgubionych lub skradzionych urządzeń, a nawet kontrolowanie pracownikom dostępu do danych. To oczywiście nie wszystko – Premium dostarcza też rozwiązania pozwalające na zarządzanie urządzeniami przenośnymi i komputerami. Z ich pomocą można np. konfigurować funkcje i ustawienia zabezpieczeń lub instalować aplikacje z pakietu Office.

Tak rozbudowane możliwości pakietu Premium odbijają się oczywiście na jego cenie – miesięczny koszt abonamentu tego planu za jednego użytkownika wynosi €16.90.

Jaki plan usługi Microsoft 365 wybrać?

Plany usługi Microsoft 365 są bardzo zróżnicowane i opracowane w taki sposób, aby każdy mógł znaleźć pakiet idealnie odpowiadający swoim potrzebom – zarówno pod względem funkcjonalności, jak również kwestii finansowych. Przy wyborze zestawu idealnego warto zastanowić się, co jest najważniejsze dla danej firmy. Jeżeli do codziennej pracy wykorzystuje się tylko podstawowe programy, to Basic powinien sprostać oczekiwaniom. Standard będzie niezastąpiony do pełnej pracy zdalnej oraz wygodnej komunikacji. Z kolei Premium przyda się w dużych przedsiębiorstwach, gdzie priorytetem jest nie tylko sprawne wykonywanie zadań, ale również najwyższy poziom cyfrowego bezpieczeństwa.