Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Samoobsługowe magazyny w Warszawie – jak i za ile wynająć?

Magazyn samoobsługowy
 |  Artykuł partnera  |  Przemysł

Wynajem magazynów samoobsługowych to usługa wzbudzająca coraz większe zainteresowanie wśród przedsiębiorców i klientów indywidualnych. W Warszawie, która jest największym rynkiem magazynowym w Polsce, branża self storage wyróżnia się bardzo dużą dynamiką rozwoju.

Czym są magazyny samoobsługowe?

Magazyn samoobsługowy to powierzchnia udostępniana klientowi na podstawie umowy najmu w specjalnie do tego przystosowanym większym obiekcie. Magazyny te często określane są mianem mini przechowalni. Korzystać z nich można w ramach krótko- bądź długoterminowego najmu, w zależności od konkretnych potrzeb. W praktyce służą one głównie do przechowywania sprzętu sportowego, przedmiotów codziennego użytku, dokumentów czy pamiątek.

Magazyn samoobsługowy w Warszawie – kiedy opłaca się wynająć?

Eksperci z firmy Kangu Self Storage wymieniają wiele sytuacji, w których opłaca się wynająć samoobsługowy magazyn. Warszawa jako największe miasto w Polsce charakteryzuje się pod tym względem bardzo zróżnicowanymi potrzebami najemców, wśród których są firmy i prywatne osoby nieprowadzące działalności gospodarczej. Najczęstsze przesłanki przemawiające za skorzystaniem z omawianej usługi to: przeprowadzka, zmiana firmowej siedziby, remont oraz dłuższy wyjazd. Wielu klientów decyduje się na wynajęcie magazynu również z racji na brak miejsca, gdzie na co dzień można bezpiecznie przechowywać mienie. Nie każdy ma do dyspozycji komórkę lokatorską czy garaż, a metraż mieszkań narzuca pewne ograniczenia.

Magazyn samoobsługowy w Warszawie – ile to kosztuje?

W stolicy średnia opłata za wynajęcie magazynu o powierzchni 1 m kw. wynosi 80-130 zł netto za miesiąc. Wysokość stawki zależy od długości najmu i wielkości boksu, a także od jego dokładnej lokalizacji.

Magazyn samoobsługowy w Warszawie – dlaczego warto?

Mini przechowalnie samoobsługowe są dostępne dla szerokiego grona użytkowników zainteresowanych wynajęciem powierzchni magazynowej na krótszy bądź dłuższy termin. Usługa self storage odznacza się ponadto uproszczonymi formalnościami.