Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak kupić Bitcoina?

Bitcoin
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Bitcoin to nie żadna fantastyka. To ogromna potęga, która niesie ze sobą poważny dochód. Kryptowaluty stały się skutecznym sposobem na imponujący biznes. Dziś już nikt ich nie lekceważy. Nawet największe państwa zauważają moc kryptowalut. Zainteresowanie kryptowalutami wzrasta. Boisz się, że stracisz fortunę z powodu szalejącej inflacji? Przejdź do świata kryptowalut i sprawdź, jak kupić Bitcoina!

Kryptowaluta to jeden z najważniejszych wynalazków wszech czasów!

Idea kryptowalut pojawiła się w latach 90. XX wieku. Prawdziwa historia rozpoczęła się jednak w 2009 roku, gdy Satoshi Nakamoto stworzył Bitcoina. Przez wiele lat nikt nie wiedział, kto kryje się pod tym pseudonimem. Ojców sukcesu Bitcoina mogło być wielu. Sprawa z odnalezieniem prawdziwego twórcy Bitcoina wlokła się latami. Woal tajemnicy miała odkryć sprawa spadkowa. Okazało się, że twórców Bitcoina jest dwóch — jeden zajmował się informatyką, a drugi biznesem. W finale sąd w Miami uznał, że twórcą Bitcoina jest Craig Wright z Australii. Obecnie w swoim portfelu ma 1,1 mln Bitcoinów. Dzisiaj każdy może stworzyć swój portfel — pomaga w tym kantor Bitcoin.

Nie wszyscy zgadzają się z ustaleniami sądu. Spadkobiercy Iry Kleimana z USA uważają, że był on współtwórcą Bitcoina, przez co procesują się o połowę wartości portfela przekazanego Australijczykowi. Elon Musk twierdzi, że Satoshi Nakamoto to Nick Szabo — specjalista od kryptografii, a także informatyk. Stworzył kryptowalutę bit gold mniej więcej rok przed powstaniem Bitcoina. Szabo nie przyznał się do Bitcoina. O bycie ojcem tej najważniejszej kryptowaluty posądzany jest również Elon Musk. Najbogatszy człowiek na świecie również zaprzeczył tego typu doniesieniom.

Sukces z Bitcoinem w roli głównej

Rekordowe skoki wartości Bitcoina przyczyniły się do wzrostu zainteresowania tematyką kryptowalut. Inwestowanie w kryptowaluty stało się świetnym sposobem na generowanie dochodu pasywnego. Inwestorzy uwielbiają kryptowaluty, gdyż w praktyce nie wymagają one większej pracy. Trzeba jedynie analizować aktualne wartości kryptowalut. Pomaga w tym strona https://kryptowaluty.pl. Umieszczone dane dotyczące wartości kryptowalut odświeżają się co 5 sekund. Wystarczy założyć konto i od razu można zacząć kupować lub sprzedawać kryptowaluty.

Bitcoin zamiast złota

Pandemia koronawirusa i wszelkiego typu niepokoje na świecie nie najlepiej wpłynęły na świat biznesu. Ciągłe zastraszanie światowym kryzysem nie sprzyja budowaniu typowych biznesów. Galopująca inflacja sprawia, że ludzie chcą zabezpieczyć swoje majątki przed spadkiem ich wartości. Tradycjonaliści inwestują w złoto, a wizjonerzy — w kryptowaluty. Można zauważyć, że kryptowaluty są zdecydowanie wygodniejsze w przechowywaniu. Poza tym dają poczucie intymności — żadna osoba postronna nie dowie się o takiej inwestycji. Złoto może przez przypadek zaginąć, a kryptowaluta zawsze będzie bezpieczna w wirtualnym portfelu inwestorów. Osoby z niewielkimi zasobami finansowymi mogą zacząć od mniej znanych kryptowalut. Ich wartość też wzrasta. Kto wie, może za kilka lat znacząco powiększą majątek mniejszych inwestorów?