Powierzenie transportu, magazynowania, czy konsolidacji ładunków jest istotnym elementem, zapewniającym sukces dostawy. Dlatego wybór przewoźnika, gwarantującego najwyższą jakość usług ma niebagatelne znaczenie.

Firmy przewozowe oferują wiele usług, takich, jak magazynowanie, transport niebezpiecznych ładunków, czy spedycję. Przed wyborem dostawcy, dowiedz się czym charakteryzują się świadczone przez nich usługi i sprawdź jakich udogodnień możesz się dzięki temu spodziewać.

Transport ADR
Transport towarów niebezpiecznych określa międzynarodowa konwencja z 1957 roku. Liczne przepisy i wymagania dotyczące firm, sprawiają, że przewozem takiego ładunku mogą zająć się tylko najlepsi. Aby transport odbył się bez przeszkód niezbędne jest profesjonalne przeszkolenie kierowców i właściwie przygotowanie samochodów z odpowiednim oznakowaniem i wyposażeniem.

Magazynowanie, konsolidacja i dystrybucja ładunków
Firma, której zostało powierzone magazynowanie ładunków musi sprostać wysokim standardom technicznym, zadbać o niskie koszty eksploatacji, a także o odpowiednie utrzymanie. Dzięki temu klient ze spokojem może zająć się swoimi obowiązkami, bez obawy o bezpieczeństwo swoich towarów. Wbrew pozorom utrzymanie wysokiej jakości usług tego typu, to nie lada wyzwanie, dlatego warto współpracować w tym zakresie z firmami, które posiadają nie tylko doświadczenie, ale i bogatą listę zadowolonych klientów.

Przykładem takiej firmy jest RENDER, który m.in. zajmuje się magazynowaniem, konsolidacją i dystrybucją ładunków. Powierzone towary są całkowicie bezpieczne i objęte profesjonalnym dozorem. Po wyznaczeniu przez klienta terminu, firma zajmuje się przewozem towaru do kontrahenta.

Oczywiście istnieje możliwość zorganizowania swojej przestrzeni, bez wynajmowania magazynu. Jednak w takim przypadku należy liczyć się z dodatkowymi kosztami wynikającymi z utrzymania magazynu, maszyn i pracowników obsługi.

Spedycja
Firmy przewozowe oferują zarówno spedycję krajową jak i międzynarodową. Dla każdego liczy się szybkość, bezpieczeństwo i terminowość dostawy, dlatego tak ważne jest wybranie firmy, która to zapewni. Po podpisaniu umowy spedytor przejmuje realizację zamówienia. Już na samym początku musi wybrać odpowiedni samochód, który pomieści towar i będzie dostosowany do przewozu danego ładunku, tak, aby uniknąć wszelkich opóźnień czasowych. Najlepszym przyjacielem kierowcy jest mapa i wiedza, pozwalająca na uniknięcie korków, robót drogowych oraz informacje o wszelkiego rodzaju mostach i wiaduktach. Bardzo przydatne jest także orientowanie się w tymczasowych zmianach ruchu drogowego.

Przy wyborze dostawcy kieruj się nie tylko ceną, ale także opinią na jego temat. Jedną z firm spełniającą wszelkie standardy, odznaczającą się wysokim profesjonalizmem i terminowością dostaw jest RENDER. Zadaniem zatrudnionych w niej ekspertów jest także wdrażanie nowych rozwiązań logistycznych, które pozwolą na jeszcze sprawniejszą pracę. Pamiętaj, że tylko profesjonalna firma, działająca na rynku od wielu lat, ciesząca się zaufaniem, odznaczająca się terminowością, szybkością i bezpieczeństwem to klucz do sukcesu bezproblemowych dostaw.

Dowiedz się więcej o firmie RENDER na www.render.pl