© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

 • Home
 • Biznes i finanse
 • Business Intelligence (BI) w Twojej firmie – możliwości i korzyści z wdrożenia

Business Intelligence (BI) w Twojej firmie – możliwości i korzyści z wdrożenia

Business Intelligence
 |  Redakcja  |  Biznes i finanse

Business Intelligence (BI) to proces wykorzystywany w wielu firmach. Wspierany przez specjalistyczne oprogramowanie daje jeszcze lepsze rezultaty. Pod pojęciem takim jak Business Intelligence (BI) znajduje się analityka biznesowa, która pozwala na przekształcanie posiadanych danych w informacje, a następnie w wiedzę, która może stać się podstawą do podejmowania kluczowych decyzji biznesowych. Dzięki oprogramowaniu takiemu jak Power BI można robić to jeszcze efektywniej!

Analityka biznesowa – dlaczego wato z nie korzystać?

Analityka biznesowa, czyli BI to nowoczesne rozwiązanie wspierające działania wielu przedsiębiorstw. W jej ramach korzysta się ze specjalistycznego oprogramowania – systemów BI, na przykład takich jak Power BI do Microsoft, które wykorzystują odpowiednie bazy danych i narzędzia, aby w czasie rzeczywistym prowadzić analizy dotyczące danych biznesowych.

Business Intelligence (BI) pozwala na ujednolicenie i powiązanie ze sobą posiadanych danych, które mogą pochodzić z różnych źródeł. Oprogramowanie generuje raporty, które następnie mogą posłużyć do stawiania hipotez oraz podejmowania kluczowych decyzji, między innymi w dziedzinie sprzedaży, obsługi klienta, finansowania.

Dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu to jeszcze prostsze, ponieważ potrafi ono przekształcić gąszcz danych w czytelne informacje, na przykład w formie graficznej. Dzięki temu korzystanie z analiz w ramach Business Intelligence (BI) nie wymaga posiadania zaawansowanej wiedzy.

Z drugiej strony warto jednak pamiętać, że analityka biznesowa nie daje jednoznacznych odpowiedzi – interpretacja raportów z analiz danych zawsze jest wynikiem wiedzy i doświadczenia użytkowników oprogramowania.

Business Intelligence (BI) oferuje takie funkcje jak:

 • łączenie danych
 • modelowanie danych
 • analiza danych
 • wizualizacja danych
 • udostępnianie danych

Systemy pobierają dane automatycznie, a także mogą tworzyć szeroką gamę raportów zgodnie z wymaganiami użytkowników. Ich prezentacja w czytelnej firmie ułatwia udostępnianie innym osobom, a także podejmowanie decyzji, które będą miały pozytywny wpływ na rozwój biznesu.

Nowoczesne systemy BI, na przykład takie jak Power BI, pozwalają na tworzenie bardzo złożonych modeli analitycznych i wyróżniają się przy tym odpowiednio elastycznym środowiskiem, więc mogą być dowolnie dopasowane do potrzeb użytkowników.

Systemy BI – także mobilnie

Obecnie nowoczesne systemy Business Intelligence (BI) mogą być użytkowane również mobilnie. Taką opcję oferuje system Power BI od Microsoft, który pozwala na zdalny dostęp do raportów oraz pulpitów nawigacyjnych za pośrednictwem urządzeń mobilnych – smartfonów i tabletów.

Mobilne systemy BI to jeszcze efektywniejsze prowadzenie biznesu – podejmowanie kluczowych decyzji nie wymaga wówczas stałego przebywania w siedzibie firmy, gdyż ważne dane i generowane na ich podstawie raporty są na wyciągnięcie ręki na urządzeniach mobilnych.

Korzyści z wdrożenia mobilnych systemów BI:

 • jeden system dla całej firmy – system bazuje na wspólnej bazie danych, do których dostęp ma każdy uprawniony użytkownik
 • dostęp do danych on-line – niezależnie od czasu i miejsca, przez różne systemy, aby wiedzieć więcej o aktualnych wynikach sprzedażowych, finansowych, klientach
 • pełny wgląd w posiadane dane – brak potrzeby używania różnych programów, a także przenoszenia danych, ponieważ są one pobierane i analizowane automatycznie
 • łatwe tworzenie i obsługa raportów – użytkownicy systemów mobilnych mogą tworzyć i modyfikować, a także udostępniać raporty dotyczące ważnych danych
 • prostsze i szybsze podejmowanie decyzji – raporty pozwalają dostęp do ważnych danych i wspierają podejmowanie decyzji, także w celu monitorowania założonych celów

Wobec tego systemy Business Intelligence (BI) to ważne wsparcie w działalności przedsiębiorstw – dzięki nim można jeszcze efektywniej kierować firmą – także mobilnie, czyli na smartfonach i tabletach.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry