© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Torby na żywność - w czym przenosić jedzenie?

Torby na żywność
 |  Redakcja  |  Zakupy i sklepy

Torby towarzyszą nam podczas zakupów bez względu na to, gdzie jesteśmy. W sklepie z warzywami i owocami to właśnie do nich pakujemy wybrane przez siebie produkty. Prowadząc cukiernię lub restaurację, oferującą klientom zakup żywności na wynos, również musimy zadbać o odpowiednie torby, w których będziemy mogli przekazać im zakupy. Wśród dostępnych na rynku jednorazowych toreb na żywność znaleźć można przede wszystkim dwie podstawowe kategorie, zależnie od tworzywa, z jakiego zostały wykonane. Przyjrzyjmy się zatem bliżej, czym charakteryzują się torby papierowe oraz foliowe.

Torby foliowe – czym się wyróżniają?

Jeszcze do niedawna najpopularniejsze rozwiązanie stanowiły foliowe torby na zakupy, które do dziś znaleźć można np. w supermarketach, przy stoiskach z owocami i warzywami, lub na dziale z pieczywem. Zazwyczaj wykorzystywane są przez klientów do zabezpieczania i przenoszenia zakupów, lub też służą jako opakowanie zbiorcze, do którego pakują różnego rodzaju produkty. Foliowe torby przede wszystkich wydają się być pewniejsze od papierowych, jeśli chodzi o transportowanie cięższych produktów (jak choćby arbuzy, pozostając przy żywności). Dostępne w różnych rozmiarach, z uchwytami, lub bez nich, jeszcze kilka lat temu stanowiły obowiązkowy element każdych zakupów żywności.

Choć popularne „foliówki” na stałe wpisały się w nasz krajobraz, powoli jednak zaczynają być wypierane z rynku. Powód? Wzrasta świadomość społeczna, zwiększa się także troska społeczeństwa o środowisko, a rezygnacja z foliowych opakowań jest jednym z przejawów ekologicznego podejścia do otaczającej nas rzeczywistości.

Papierowe torby na żywność – czy warto się nimi zainteresować?

Torby papierowe przede wszystkim wyróżniają się tym, że w łatwy sposób można je poddawać recyklingowi - stanowią więc ekologiczną alternatywę dla swoich foliowych zamienników. Poza tym mogą spełniać dokładnie te same funkcje. Zasadniczo możemy wyróżnić spośród nich dwie kolejne grupy - torby fałdowe oraz torby klockowe.

Poprzez torby fałdowe rozumiemy wykonane z papieru, pomarszczone w specyficzne fałdy torebki, które wykorzystuje się przede wszystkim do bezpośredniego pakowania w nie żywności (choć w sklepach budowlanych można do nich przykładowo kupować gwoździe na wagę). Torby tego typu doskonale nadają się zarówno w gastronomii, jak i w domowych gospodarstwach, gdzie mogą posłużyć do pakowania przekąsek i śniadań, zabieranych w dalszą drogę.

Torby klockowe z kolei cechuje odpowiednio wyprofilowany, sztywny spód. Dzięki niemu zawartość torby pozostaje stabilna, co ułatwia przenoszenie w niej zakupów, czy też dania na wynos bez obaw o to, że np. zupa w pudełku wyleje się podczas transportu. Dostępne są, podobnie jak foliowe odpowiedniki, w wariantach z uchwytami, ułatwiającymi trzymanie torby, lub też bez nich. Wybór odpowiedniego rodzaju torby papierowej powinien być przede wszystkim podyktowany tym, jakie produkty mamy do zaoferowania klientom oraz która torba zapewni jak najbezpieczniejszy transport produktów żywnościowych.

Gdzie zakupić torby na żywność?

Decydując się na jednorazowe torby na żywność, warto sprawdzić ofertę hurtowni z opakowaniami. Najlepszym rozwiązaniem będą w tym zakresie hurtownie online (na przykład ta: https://unipack.pl/sklep/torby-jednorazowe/), pozwalające na zapoznanie się z asortymentem i dokonanie zakupu bez konieczności wychodzenia z domu. Dzięki temu możliwe jest znalezienie interesujących nas opakowań w przystępnej cenie, oszczędzając dodatkowo czas, jaki poświęcilibyśmy na dojazd i poruszanie się po stacjonarnej hurtowni.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry