© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czym jest legal assistance?

legal assistance
 |  Redakcja  |  Biznes i finanse

W Stanach Zjednoczonych dużą popularnością cieszą się zarówno pozwy zbiorowe, jak i indywidualne (nawet te, które na pierwszy rzut oka wydają się absurdalne, wcale nie muszą skończyć się fiaskiem!). W Polsce przez lata ukształtował się wizerunek prawnika jako specjalisty dostępnego tylko dla najbardziej zamożnych. Jednak w ostatnich latach rynek bardzo się zmienił. Coraz większą popularnością cieszy się rozwiązanie od lat z powodzeniem stosowane w Stanach i Europie Zachodniej, czyli legal assistance.

Czym jest legal assistance?

Świadomość prawna w społeczeństwie jest coraz wyższa. Z pewnością pomógł w tym szeroki dostęp do Internetu oraz akcje społeczne w mediach. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że opieka prawna jest równie ważna co dobre ubezpieczenie. Prawdopodobnie za kilka lat abonament na usługi prawne będzie równie popularny co AC czy prywatna opieka zdrowotna. Legal assistance to usługa asysty prawnej dostępna w formie teleporady lub wideokonferencji 24 godziny na dobę. Pozwala na szybki kontakt z zespołem specjalistów bez konieczności opuszczania domu czy biura.

Abonament na usługi prawne będzie tak popularny, jak AC?

Na rynek pracy trafiły już osoby należące do pokolenia, które nie zna świata bez Internetu. Za to doskonale zdające sobie sprawę ze swoich praw. To właśnie one najchętniej będą korzystać (lub już korzystają) z opieki prawnej online. Pandemia koronawirusa nauczyła nas, że wiele spraw można załatwić przez Internet, bez konieczności wychodzenia z domu. Kancelarie, które aspirują do miana nowoczesnych, muszą korzystać z najnowszych technologii. Tylko w ten sposób mogą przyciągnąć klientów z pokolenia Z urodzonych po 2000 roku. To ludzie, dla których liczy się przede wszystkim czas wykonania usługi i możliwość załatwienia jej online. Niezależnie od tego, czy siedzi się za biurkiem w swoim gabinecie, w salonie czy na plaży w Dębkach.

Opieka prawna dla każdego?

W ciągu ostatnich dwóch dekad mocno zmienił się styl życia Polek i Polaków. Rzadko mieszkamy w jednym miejscu do końca życia, inwestujemy w nieruchomości, chętnie podróżujemy – prywatnie i służbowo. Zmienił się także model rodziny, co zrodziło nowe pytania natury prawnej związane z obowiązkiem alimentacyjnym czy opieką nad dzieckiem. W wielu codziennych sytuacjach telefon do (zaufanego) prawnika wydaje się wręcz niezbędny. Można powiedzieć, że rynek usług prawniczych przeszedł metamorfozę, otwierając się na nowych klientów. Stosunkowo niski abonament na usługi prawne (od 30 złotych w pakiecie podstawowym do 50 złotych w pakiecie premium) przestał być barierą nawet dla kilkuosobowej rodziny. Możliwość błyskawicznej konsultacji z prawnikiem niezależnie od miejsca zamieszkania i pory dnia daje poczucie bezpieczeństwa. Pozwala ze spokojem realizować plany, inwestować czy rozwijać firmę.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z lexsecure.pl

 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry