© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czym zajmuje się wizażystka

wizażystka
 |  Artykuł partnera  |  Zdrowie i uroda

Wizażystka zajmuje się profesjonalnym wykonywaniem makijażu, ale nie jest tylko makijażystką czy stylistką. Dobry wizażysta powinien być na bieżąco z trendami modowymi oraz powinien mieć umiejętności dobierania make-upu do typu urody. Wizażystka powinna także umieć zakrywać niedoskonałości oraz mankamenty urody oraz tworzyć stylizacje.

Na czym polega praca wizażystki

Zawód wizażystki to nie tylko wykonywanie makijaży czy tworzenia stylizacji. Obowiązki wizażystek polegają na kreowaniu wizerunku klienta. Aby zostać profesjonalistą trzeba przejść kursy, szkolić się, posiadać zdolności. Przede wszystkim W tej pracy ważna jest znajomość trendów.

Praca wizażystów polega na doradzaniu odnośnie ubioru - jak dobrać odpowiedni strój do figury, charakteru. Strój powinien współgrać z makijażem, fryzurą tak aby wizerunek klienta był spójny.

Wizażysta z zawodu zajmuje się makijażem twarzy, ale oprócz tego, mając odpowiednie kosmetyki, potrafi skorygować czy zakryć niedoskonałości urody czy mankamenty. Praca wizażystek przede wszystkim wygląda na dobieraniu stroju, makijażu, fryzury na jakąś okoliczność, uroczystość czy do sesji zdjęciowych. Wizażystka wykonuje pracę z ludźmi, dlatego powinna być osobą otwartą, miłą, estetyczną, komunikatywną, a przede wszystkim profesjonalną.

Jak zostać wizażystką

Coraz częściej młode osoby pragną pracować jako wizażyści. Jak to zrobić? Niestety tutaj nie wystarczy pasja. Jeśli chcesz zostać wizażystą i otrzymać pracę w tym zawodzie najlepiej skończyć studia, szkolić się, zdobywać umiejętności, chodzić na kursy wizażu z certyfikatem i makijażu. Dopiero po zdobyciu doświadczenia na kursach kosmetycznych, modowych itp. możesz zdobywać umiejętności.

Curriculum Vitae wizażystki do pracy najlepiej stworzyć w postaci portfolio, w którym możemy zaprezentować się z jak najlepszej strony. Pokazać w nim możemy popisowe makijaże, z jakich kosmetyków korzystamy, jakie stylizacje wykonaliśmy. Zaprezentować to czego nauczyliśmy się w szkole lub na kursach oraz szkoleniach. Początkowo nie będzie ono tak obszerne, lecz z biegiem czasu i każdym nowym kursem i klientem będzie się ono poszerzać.

Ile zarabia wizażystka

Ceny jakie zarabiają makijażystki różnią się w zależności od miejsca pracy, doświadczenia, szkół jakie skończyły i jakie mają wykształcenie itp.

  • Cena ta oscyluje w przedziale 2500-4000zł brutto.
  • Średnia pensja na tym stanowisku wynosi około 3000zł. brutto.

Trzeba mieć jednak na uwadze to, że podstawą w tym zawodzie jest szkolenie, zdobywanie doświadczenia, szkoły.

Wynagrodzenie na stanowisku wizażysty zależy od rodzaju umowy. Salony kosmetyczne często zatrudniają profesjonalistów od wizażu, wtedy zarobki sięgają około 2500zł brutto. Jeśli zdecydujecie się na własny salon wizaż i pracę freelance to wtedy koszty wynagrodzenia zależą od ilości przyjętych klientów. Wysokość zarobków wizażystki uzależniona jest także od regionu zamieszkania. W większym mieście cena chociażby za sam makijaż to koszt od 100 do 200zł, w mniejszej miejscowości jest to zbyt wysoka cena, chociaż często w mniejszej miejscowości wizażystka jest jedyną osobą zajmującą się tematyką mody i wizażu a tym samym obsługuje wszystkich klientów z okolicy.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry