© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Wypadanie włosów – jak sobie poradzić z tym problemem?

wypadania włosów
 |  Artykuł partnera  |  Zdrowie i uroda

Zdrowe i zadbane włosy to podstawa, a problem z nadmiernie wypadającymi włosami może dotyczyć każdego. Przyczyny wypadania włosów bywają różne. Jest to między innymi stres, zbyt mało witamin, niewłaściwa dieta, niedobór snu, przemęczenie. Jeśli jednak ilość „gubionych włosów” wyraźnie wzbudza w nas niepokój, zawsze, w pierwszej kolejności należy zasięgnąć porady lekarza. Częstą przyczyną wypadania włosów w pewnym wieku, zwłaszcza u mężczyzn jest łysienie androgenowe.

Łysienie androgenowe – co to takiego?

Łysienie androgenowe to utrata włosów na skutek wrażliwości meszków włosowych na androgeny. Cierpią na to zarówno mężczyźni, jak i kobiety. U kobiet, zazwyczaj łysienie androgenowe objawia się utratą gęstości włosów na czubku głowy, bez przesunięcia linii włosów na czole.

Schorzenie to jednak częściej dotyka mężczyzn, ponieważ wiąże się z nadwrażliwością organizmu na dichydrotestosteron, czyli związek chemiczny pochodny od męskiego hormonu - testosteronu. U mężczyzn wyraźnym objawem może być właśnie cofnięcie linii włosów na czole lub na skroniach.

Poza przeszczepem włosów, do dyspozycji pozostają co najmniej dwie metody farmakologicznego leczenia wypadania włosówleczenie miejscowe i ogólne. Leczenie miejscowe, z użyciem minoksydolu polega na terapii rozszerzającej naczynia meszków włosowych. Drugim sposobem jest zastosowanie Finasterydu.

Finasteryd – skuteczna metoda na wypadanie włosów

Finasteryd jest lekiem przeznaczonym dla mężczyzn, znacznie spowalniającym, a w wielu przypadkach powstrzymującym proces łysienia androgenowego. Badania kliniczne wykazują, że u ok. 80% mężczyzn Finasteryd zatrzymał lub znacznie spowolnił proces łysienia o podłożu androgonowym. Wysoka skuteczność finasteryduzauważalna od pierwszych tygodni stosowania, nie powinna jednak osłabić naszej czujności. Poza przyjmowaniem leku, w celu uniknięcia nadmiernego wypadania włosów należy pamiętać o właściwej pielęgnacji włosów, odpowiedniej diecie i unikaniu stresu, a także o stosowaniu kosmetyków nieobciążających włosów.

Źródło zdjęcia:
fizkes / Shutterstock.com

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry