© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

  • Home
  • Zdrowie i uroda
  • Jak zdrowo się odżywiać i aktywnie żyć, pracując w dużej korporacji?

Jak zdrowo się odżywiać i aktywnie żyć, pracując w dużej korporacji?

Dieta pudełkowa- Warszawa
 |  Artykuł partnera  |  Zdrowie i uroda

Praca w korporacji często jest trudna i męcząca, ale i ilość godzin, które się pracuje znaczenie przekracza jeden etat. Trudno więc o czas dla siebie i na przyjemności. Jednocześnie chyba każdy wie, jak ważna jest zdrowa i zbilansowana dieta, podobnie jak ruch. Czy można więc zdrowo się odżywiać i aktywnie żyć, pracując w dużej korporacji? Oczywiście, że tak. Wystarczy tylko kilka life hacków.

Jak jeść zdrowo, gdy ma się tak mało czasu?

Zdrowe jedzenie ma duże znaczenie – tutaj, choć rym był niezamierzony trzeba przyznać, że pasuje jak ulał. Rzeczywiście podkreśla jak ważna jest zdrowa i zbilansowana dieta. Rzecz jasna zdrowa dieta to taka oparta na wysokiej jakości, pełnowartościowych produktach. Ale trzeba też wiedzieć, że ciężko znaleźć czas na gotowanie, pracując tak dużo. Pewnym rozwiązaniem jest gotowanie przez jeden dzień weekendu, a następnie mrożenie posiłków. Tak przynajmniej załatwicie sprawę obiadów. Natomiast na śniadania można jeść musli z dodatkiem owoców, natomiast na kolację warto jeść gotowane warzywa, z dodatkiem duszonego kurczaka czy wędzonego łososia. Ale przyda się też drugie śniadanie. I tutaj dobrze sprawdzi się musli czy też sałata zielona z dodatkiem pomidorków cherry. Zatem, tak czy siak, czeka Was przygotowywanie posiłków, a w weekend, zamiast odpoczywać, musicie gotować na cały tydzień. Choć jest dobra i zdrowa alternatywa.

Dieta pudełkowa- Warszawa, Wrocław czy Katowice, a także...wasze miasto

Jeżeli chcecie zdrowo się odżywiać, a weekend przeznaczać na przyjemności, a przy tym cenicie dobry smak i różnorodność to rzeczywiście idealnym dla Was rozwiązaniem jest dieta pudełkowa. Warszawa, Wrocław czy Katowice, a także wiele innych miast wynajmuje lokale, gdzie znajdziecie dobre firmy oferujące catering dietetyczny. Pewnie więc i Waszym miejscu zamieszkania. Zostanie on nawet dowieziony w wybrane przez Was miejsce. Ale na tym zalety się nie kończą, bo zaoszczędzicie też sporo czasu, wszak nie musicie tak często już chodzić na zakupy. Kolejną zaletą jest oszczędność, bo dzięki temu, że nie będziecie tak często chodzić na zakupy, nie będziecie też kupować za dużo i znowu marnować jedzenia. A ludzie z całego świata marnują ponad 1/3 całego wyprodukowanego jedzenia, podczas, gdy nadal są osoby i to miliony osób, które zmagają się nie tylko z niedożywieniem, ale i głodem. Jeżeli więc wyznajecie filozofię no waste, to zakup diety pudełkowej jest trafnym wyborem.

Trochę kreatywności nie zaszkodzi

Na zdrowy styl życia składa się nie tylko dobre jedzenie, ale i aktywność fizyczna. Niestety naprawdę dużo osób przyzwyczaiło się już do tego, że wszędzie dojeżdża samochodem. Takie rozwiązanie jest może i wygodne, ale też negatywnie wpływa na środowisko, stan portfela oraz rzecz jasna wagę. Dlatego warto postawić na ruch. Oczywiście mając mało czasu niektórzy uważają, że nie mają kiedy ćwiczyć. Ale nie jest to do końca prawda, bo przyda się nieco kreatywności. Tym bardziej że aktywny styl życia wpływa pozytywnie na zdrowie fizyczne, ale i psychiczne. Do tego pozwala zachować prawidłową wagę. Zatem czas na duże zmiany. Samochód wystarczy tylko zamienić na rower. Swoją drogą dzięki niemu ominiecie korki. A jeżeli Wasza kondycja nie jest nad wyraz duża, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać rower elektryczny. Do tego nie zapomnijcie o zmianie nawyków, czyli zamiast windy wybierajcie zawsze schody. A jeżeli dojeżdżacie do pracy autobusem, to wysiądźcie przystanek wcześniej i w ten sposób zyskacie nieco aktywności. Z kolei w domu, zamiast tylko oglądać seriale, możecie i oglądać i ćwiczyć.

Zrób coś dla siebie

Każdego dnia należy znaleźć, choć chwilę dla siebie. Może być to nawet kilka minut. Wtedy skupiacie się tylko na sobie. Możecie poczytać książkę, zobaczyć jeden odcinek serialu czy po prostu posłuchać muzyki. Dodatkowo nie zapomnijcie, by od czasu do czasu pozwolić sobie na przyjemności. Możecie wybrać się do SPA czy spędzić noc w muzeum. Możliwości jest dużo, ważne, aby wybrać to co sprawia Wam frajdę i pozwoli się zrelaksować.

Koniecznie skorzystajcie z naszych rad. Wszak dzięki nim nawet dużo pracując będziecie mogli aktywnie żyć i zdrowo się odżywiać. A przecież zdrowie jest najważniejsze i to zarówno to fizyczne, jak i psychiczne.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry