• Home
  • Dom i ogród
  • Kupiłeś mieszkanie od dewelopera? Sprawdź w jaki sposób najlepiej je wykończyć

Kupiłeś mieszkanie od dewelopera? Sprawdź w jaki sposób najlepiej je wykończyć

09 czerwiec 2020

Zakup własnego mieszkania to poważna decyzja. Jednak jak się szybko okazuje, nie jedyna. Prawdziwe schody często pojawiają się bowiem na etapie remontu. Czy zorganizować remont w całości we własnym zakresie? A może lepiej wybrać opcję wykończenia pod klucz albo skorzystać z pomocy profesjonalnego architekta wnętrz? Oto zebrane przez nas możliwości, które z pewnością warto wziąć pod uwagę.

Zosia samosia, czyli remont na własną rękę

Samodzielne nadzorowanie procesu wykańczania mieszkania deweloperskiego to jedna z najczęściej wybieranych przez Polaków opcji - mówi pracownik Atom Deweloper Nowe Mieszkania Siechnice. Dzięki temu inwestorowi najłatwiej kontrolować budżet. Większość najbardziej skomplikowane prace zleca specjalistom. Pozostałe takie jak malowanie ścian, skręcanie gotowych mebli czy kładzenie paneli wykonuje samodzielnie. Takie podejście to doskonała optymalizacja kosztów, jednak tylko pod warunkiem, że naprawdę wiemy co robimy. W przeciwnym razem pozorna oszczędność może okazać się wyjątkowo kosztowna. 

Remontowanie nowego mieszkania na własną rękę pozwala również na dowolność w doborze materiałów czy ekipy remontowej. Jednak jeśli zupełnie nie mamy doświadczenia w sprawach wykończeniowych warto posłuchać rad specjalistów lub skorzystać z pomocy fachowców z polecenia. Warto przy tym pamiętać, że ci najlepsi są również najbardziej rozchwytywani. W związku z tym na wolne terminy można u nich poczekać nawet kilka dobrych miesięcy. 

Ponieważ wyższa cena z reguły idzie w parze z jakością, dobrze jest o tym pamiętać podczas kompletowania wyposażenia. Na takich elementach jak stelaże podtynkowe w łazience, armatura czy panele nie warto oszczędzać. To ten rodzaj sprzętu, których wymiana może być bardzo kosztowna. Lepiej więc zrobić je raz a porządnie.  

Sprawa w rękach specjalisty

Skorzystanie z pomocy architekta wnętrz to doskonała alternatywa dla osób, które nie potrafią, albo nie mają czasu na by przewertować setki stron katalogów z inspiracjami, czy poznać specyfikę tysięcy różnych produktów. Za tą opcją przemawia również to, że w efekcie współpracy z designerem otrzymujemy nie tylko aranżację wnętrza dostosowaną do naszego gustu, ale również projekt z rozkładem funkcjonalnym i pewność, że cała przestrzeń zostanie dobrze zagospodarowana. Zlecenie pracy architektowi to jednak dodatkowy koszt. Najczęściej wahający się od 100 do nawet 500 zł na metr kwadratowy. Przy większych mieszkaniach uzbiera się więc spora suma, za która można by zacząć kompletować chociażby sprzęt AGD. Jednak ci, którzy zdecydowali się zostawić sprawę w rękach specjalisty na pewno nie żałują.

Mieszkanie gotowe pod klucz

Wiele firm deweloperskich współpracuje z biurami projektowymi i ekipami remontowymi. Dzięki temu są w stanie samodzielnie przygotować mieszkanie deweloperskie, tak aby było gotowe do przeprowadzki w momencie przekazywania kluczy. Wystarczy, że inwestor zdecyduje się na jeden z gotowych projektów i zdecyduje, jaki standard wykończenia go interesuje. Tu również cena idzie w parze z jakością, więc decydując się na materiały wyższej półki należy liczyć się z odpowiednio większymi kosztami

Artykuł stworzony we współpracy z firmą: AtomDeweloper realizujący inwestycje w Siechnicach

 

magazyn

Popularne

Wybrane

rotowanie opon

Czym jest rotowanie opon i po co się je stosuje?

22 wrzesień 2020
Plastic Tax

Nadchodzi Plastic Tax! Co jego wprowadzenie oznacza dla producentów opakowań i konsumentów?

22 wrzesień 2020

Zapisz się do naszego Newslettera

Home | O nas | Reklama | Kontakt