© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Ile kosztuje implant zęba i od czego zależy cena?

implant zęba cena
 |  Redakcja  |  Zdrowie i uroda

Dbałość o własne zęby, uśmiech oraz zdrowie jamy ustnej to ostatnio działania bardzo wzmożone. Wielu ludzi stara się w odpowiedni sposób pielęgnować buzię, jak również wykonywać dodatkowe zabiegi upiększające właśnie te okolice. Jednym z popularnych działań jest wstawianie implantów zębowych. Czym one są? Dlaczego warto w nie zainwestować? Ile kosztuje implant zęba?

Opis i cechy implantów zębowych

Implanty to elementy, którymi można zastąpić naturalną strukturę zęba. Dzięki tej technice rekonstrukcja ubytków jest bardzo profesjonalna, dokładna i niekiedy niewidoczna dla odbiorców. Takie działania mają na celu zastąpić korzeń i być ostoją dla nowej struktury.

Powszechnie mówiąc, implant to tytanowa śruba umieszczana w kości żuchwy lub szczęki. Do tak zamontowanego elementu stomatolog może przymocować porcelanową koronę, która wygląda jak brakujący ząb.

Nowoczesna implantologia to bardzo popularne działania. Wykorzystanie innowacyjnych technik i materiałów umożliwia zakrycie luk i dziur powstałych po usuniętych zębach. Elementy te posiadają wiele zalet. Przede wszystkim są bardzo trwałe, bezpieczne dla wszystkich — w tym alergików, jak również komfortowe podczas codziennego życia.

Koszt implantów zębowych

Cena implantów zębowych nie należy do najmniejszych. Jednak efekty, które można uzyskać oraz trwałość struktury z pewnością wynagrodzi wysokie koszty. Aby ustalić ostateczną cenę zabiegu wraz z materiałami, należy do sprawy podejść indywidualnie. Jednak warto wiedzieć, iż minimalna granica opłat mieści się wysokości od około 3000 zł. Jest to koszt wszystkich elementów. W jego skład wchodzą: tytanowa śruba — ok. 1800 - 2000 zł, łącznik — ok. 700 zł oraz korona - 1000 - 1200 zł.

Całkowity koszt, z jakim trzeba się liczyć, nie jest nigdy ściśle określony. Zależy on od wielu aspektów i czynników. Najczęściej ustalany jest przy wizycie kontrolnej, podczas której lekarz stomatolog przedstawia cały plan działania.

Od czego zatem zależne są ceny wstawienia implantu? Które z rozwiązań przynosi najbardziej oczekiwane efekty?

Różnice w cenie implantów — od czego są zależne?

Wszczepianie implantów to zabieg, który można wykonywać na jednym lub kilku zębach. Najczęściej stosowane w przypadkach, gdy u pacjenta brakuje zęba, którego nieobecność negatywnie wpływa na wygląd, mowę czy codzienne życie. Brak swoistych struktur może być efektem wielu zdarzeń, a zbagatelizowanie problemu może spowodować wadę zgryzu, przykurcze mięśni, bóle głowy czy dyskomfort podczas jedzenia.

Dlatego też tak ważne jest przeciwstawienie się problemowi. Jednym ze słusznych rozwiązań jest wstawienie implantów zębowych. Tu jednak przychodzi moment, w którym należy podjąć kilka ważnych decyzji. Mogą one mieć znaczny wpływ na cenę implantów oraz samego zabiegu.

Różnice w kosztach, które muszą ponosić pacjenci, w szczególności wynikają z rodzaju implantu, stanu, w jakim obecnie znajduje się uzębienie, ilości wstawianych elementów, technologii czy dodatkowych usług. Na cenę ogromny wpływ ma np. rodzaj korony — różnica może wynosić nawet 600 zł.

Ponadto warto pamiętać, że jej wysokość zależna jest również od doświadczania lekarza, renomy gabinetu, miejsca wykonywania zabiegu czy indywidualnych ustaleń. Ostateczne koszty implantów zębowych wraz z zabiegiem i wszystkim dodatkowymi usługami mieszczą się w granicach 3000 - 7000 zł.

Artykuł powstał we współpracy z frankowski.pl

 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry