© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czy łuszczyca jest zaraźliwa?

łuszczyca
 |  Redakcja  |  Zdrowie i uroda

Choroby skóry są zazwyczaj wyjątkowo uciążliwe oraz trudne w terapii. Jako szczególnie problematyczną należy wskazać łuszczycę. Może dotknąć ona naprawdę różnych obszarów skóry, a jej objawy są wyjątkowo uciążliwe i trudne w eliminacji. Na szczęście, w większości przypadków leczenie przynosi rezultaty. Dobrą wiadomością jest także to, że łuszczycą nie można się zarazić.

Czym objawia się łuszczyca i dlaczego powstaje?

Łuszczyca to schorzenie, którego objawy są dość charakterystyczne. Nie sposób nie zauważyć, że schorzenie to może dotknąć niemal każdego obszaru naszej skóry. Jak objawia się ta dermatoza? Na skórze pojawiają się plamy o zabarwieniu czerwonobrunatnym. Z czasem zaczynają się one pokrywać srebrzystą łuską i stąd też nazwa choroby. Objawy łuszczycy mogą być wyjątkowo uciążliwe dla chorego, któremu nierzadko dokucza świąd i pieczenie naskórka.

Warto mieć świadomość tego, kto jest najbardziej narażony na łuszczycę. Do rozwoju tego schorzenia predysponują czynniki genetyczne, na które nie mamy niestety żadnego wpływu. Przyczynę łuszczycy mogą stanowić także schorzenia autoimmunologiczne oraz nieodpowiednio zbilansowana dieta. Bardzo problematyczny jest także stres o charakterze przewlekłym.

Jakie są rodzaje łuszczycy?

Warto znać nie tylko przyczyny oraz objawy łuszczycy, ale również jej rodzaje. Najczęściej wyróżnia się następujące rodzaje łuszczycy: łuszczycę kropelkowatą, łuszczycę plackowatą, a także łuszczycę krostkową czy odwróconą. Dość powszechna jest także łuszczyca stawów oraz łuszczyca odwrócona.

Każdy rodzaj łuszczycy może manifestować się w nieco inny sposób. Należy również pamiętać o tym, że choroba nie u każdego będzie miała taki sam przebieg. U niektórych jej objawy są bardziej nasilone, a u innych mniej.

Na szczęście, jeżeli uda nam się odpowiednio zdiagnozować problem, możliwa będzie skuteczna walka z nim. Powinna opierać się ona na kuracji lekami dermatologicznymi oraz oczywiście na odpowiedniej pielęgnacji. Wskazana będzie także cierpliwość, bo rezultaty nie mają szansy pojawić się od razu.

Jaką terapię należy podjąć, by pozbyć się choroby skóry?

Jak już zaznaczono wyżej, istnieje wiele rodzajów łuszczycy. Niestety, walka z tą uciążliwą oraz podstępną chorobą do łatwych ani przyjemnych nie należy. Na szczęście, jest możliwa. Na początek warto wybrać się do dermatologa w celu potwierdzenia lub też wykluczenia choroby.

Jeżeli diagnoza łuszczycy się potwierdzi, należy przystąpić do leczenia. Specjalista zazwyczaj zaleca stosowanie starannie dobranych maści i kremów. W ich składzie znajdują się substancje o silnym potencjale przeciwzapalnym oraz przeciwbakteryjnym.

Nie sposób nie zauważyć, że samo leczenie przepisane przez dermatologa nie wystarczy. Konieczna jest odpowiednia pielęgnacja. Najlepiej wykorzystać do tego celu dermokosmetyki o naturalnych składach. Warto poszukiwać w nich naturalnych olejków, ekstraktów oraz rzecz jasna wyciągów roślinnych. Kluczem do sukcesu jest regularne stosowanie kosmetyków zgodnie z zaleceniami producenta.

Więcej informacji znajdziesz na centrumluszczycy.pl/

 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry