Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Ja pozbyć się niechcianych zmian po ciąży?

Dermatologia estetyczna
 |  Artykuł partnera  |  Zdrowie i uroda

Ciąża to czas, kiedy kobieta zmuszona jest do wielu wyrzeczeń. Pomimo dbałości o swoje zdrowie i sylwetkę w trakcie jej trwania, wygląd sylwetki może ulec zmianie. Nadmierne kilogramy, rozstępy czy fałdy na skutek zmian hormonalnych nie należą do rzadkości. Z ich zredukowaniem może pomóc nam dermatologia estetyczna. Sprawdź, które zabiegi przynoszą najbardziej zadowalający efekt.

Dermatologia estetyczna - dlaczego warto skorzystać po ciąży?

Wizyta w gabinecie medycyny estetycznej w trakcie ciąży najczęściej kończy się na odesłaniu przez kosmetologa do domu i prośbą o powrót już po narodzinach, a czasem po zakończeniu laktacji. Zmiany hormonalne w trakcie jej trwania przyczyniają się do powstawania krost, trądziku, rozstępów, fałd, przebarwień i utraty jędrności skóry. Szczególne nasilenie widać w okresie letnim, kiedy wzmożona jest praca gruczołów łojowych. Z każdą z tych dolegliwości estetycznych można się uporać korzystając z odpowiednich zabiegów dermatologii estetycznej. Zanim udamy się na zabieg warto postanowić, że damy sobie trochę czasu. Pół roku powinno wystarczyć. W tym czasie możemy przeprowadzić szereg zabiegów, których wybór będzie uzależniony od rodzaju defektu. Swoją rutynę opłaci się wzbogacić o ćwiczenia fizyczne, masaże z użyciem rollerów, a także zadbać o optymalną dietę.

Kobiety po ciąży najczęściej borykają się z rozstępami, wieloma fałdkami i nadmiarem tkanki tłuszczowej. Dermatologia estetyczna w nasze ręce daje zabieg mezoterapii. Skóra jest nakłuwana, powodując mikrouszkodzenia naskórka, co dla organizmu jest sygnałem do zwiększenia produkcji kolagenu. W rezultacie dochodzi do ujędrnienia i regeneracji skóry. Zmniejsza się liczba przebarwień oraz dochodzi do wypłaszczenia części fałd. Jeśli ciąża okazała się okresem wzmożonego przybierania na wadze, pomocny okaże się zabieg redukcji cellulitu w postaci kriolipolizy lub karboksyterapii. Zabiegi te będą znacznie mniej inwazyjne od popularnej liposukcji, a po kilku seriach przyniosą zbliżony, lecz nieszkodliwy efekt.

Zabiegi laserowe po ciąży - na co pomogą?

Zabiegi laserowe można wykonywać niedługo po porodzie, a to dlatego, że działają miejscowo i nie wpływają na stan hormonów w organizmie kobiety. Wiązka lasera jest wykorzystywana w nowoczesnych urządzeniach i do świata medycyny estetycznej wprowadziła prawdziwą rewolucję. Pomoże nie tylko w przypadku defektów estetycznych, ale również przy dolegliwościach związanych z fizjologią: gdy mamy problem z trzymaniem moczu lub pochwa zdaje się być luźniejsza niż przed narodzinami.

W kwestii poprawy wyglądu i kolorytu skóry sprawdzi się laser bromkowo-miedziowy z dodatkowymi kwasami. Pozwoli zredukować ilość melasmy i powikłania naczyniowe. Wysoką skuteczność obserwuje się przy rozstępach obu typów: utrwalonych i dopiero powstałych. Odpowiednie ustawienie głowicy lasera pozwala domknąć naczynia krwionośne i rozbić czerwony barwnik. W praktyce dochodzi do rozjaśnienia czerwonych pasków na skórze, których barwa w kolejnych zabiegach może zostać wyrównana do barwy skóry.

Więcej informacji znajdziecie na Derm-al.pl