© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak wysłać paczkę Pocztą Polską?/ kurier Poczty Polskiej

kurier Poczty Polskiej
 |  Redakcja  |  Informacje prasowe

Wysyłanie paczek od dawna wpisuje się w naszą codzienność. Niezależnie od tego, czy prowadzimy firmę, czy po prostu od czasu do czasu musimy skorzystać z usług kuriera, wszyscy korzystamy z tego typu usług. Niekiedy jednak zdarzają się nam niewielkie problemy z nadaniem przesyłki. Jak zrobić to krok po kroku?

Bezpośrednio vs. broker

Ostatnio bardzo popularne stało się korzystanie z usług brokera. Wbrew obiegowej opinii nie podnosi to wcale kosztów samej usługi, wręcz przeciwnie. Zdarzają się sytuację, gdy możemy zaoszczędzić nawet do 70%. Dodatkowo wybierając pośrednika nie musimy już przeglądać kilkudziesięciu stron w poszukiwaniu najkorzystniejszej oferty. Wszystko znajdziemy w jednym miejscu. Gdy już mamy swoją ulubioną firmę kurierską oczywiście możemy skorzystać z jej usług bezpośrednio.

Bardzo proste

Niezależnie od tego, czy wysyłamy paczkę kurierem Poczty Polskiej czy jakimkolwiek innym, procedura zawsze jest bardzo podobna. Na początek warto zapoznać się ze specyfikacją paczek. Każda firma podaje dokładne wymiary i wagę przesyłek, do których musimy się zastosować. Zazwyczaj będziemy poproszeni o zapakowanie danej rzeczy w kartonowe pudło. Gdy dana rzecz może poruszać się w kartonie, musimy ją zabezpieczyć. Zrobimy to za pomocą specjalnych wypełniaczy lub starych gazet. Kolejnym krokiem jest uzupełnienie specjalnego formularza, w którym podajemy dane swoje i adresata. Warto dopisać także numer telefonu, tak by kurier mógł swobodnie skontaktować się z osobą, do której przesyłka ma dotrzeć. Gdy wszystko będzie gotowe, przechodzimy do płatności. Dopiero wtedy będziemy mieli możliwość wydrukowania niezbędnych dokumentów, czyli listu przewozowego. Pamiętajmy, że jego brak może skutkować odmową przyjęcia paczki przez kuriera.

Jak widać nadawanie przesyłek nie powinno nikomu sprawić żadnych trudności. Wystarczy jedynie zapoznać się z regulaminem danej firmy, prawidłowo wypełnić formularz, dokonać opłaty i przygotować niezbędne dokumenty. Nie zapominajmy, że możemy śledzić każdą paczkę. Aby to zrobić musimy wpisać specjalny kod na stronie firmy, z usług której korzystamy.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry