Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Z biegiem czasu motywacja do joggingu spada? Wypróbuj bieżnię domową!

bieżnia domowa
 |  Artykuł partnera  |  Zdrowie i uroda

Na początku chęci do działania są ogromne, a entuzjazm wysoki. Poranna przebieżka przed pracą? Z przyjemnością! Nowa trasa? Sprawdźmy to! Jednak wraz z upływem czasu pojawia się coraz więcej wymówek, a pogoda nie zawsze sprzyja. Ze spadkiem motywacji mierzą się nie tylko początkujący entuzjaści joggingu. Kiedy więc masz w głowie długoterminowy plan treningowy, a nie wszystko biegnie po twojej myśli, bieżnia domowa może okazać się nieocenionym wsparciem podczas powrotu na wyznaczony tor.

Bieżnia domowa — twój osobisty trener

Oczywiście można biegać również w złą pogodę, ale nie są to zachęcające warunki do wyjścia z domu. Sezon jesienno-zimowy bywa trudnym okresem dla biegaczy, a i tak, co zaskakujące, najbardziej deszczowym miesiącem jest lipiec! Sprzyjające warunki atmosferyczne w skali roku topnieją w oczach.     

Wybierasz zatem siłownię, ale by zdążyć pobiegać na bieżni przed pracą, musisz wstać dużo wcześniej. Na dodatek korki zabierają ci połowę czasu treningowego. Biegnącemu zawsze wiatr w oczy. Zbyt fatalistyczna wizja? Być może, ale takie dni się zdarzają i łatwo mogą zaburzyć twój plan treningowy, powodując stopniowy spadek chęci do działania. Własna bieżnia elektryczna może pomóc ci znaleźć motywację do regularnych ćwiczeń. Jakie trzy ważne cechy posiada ten osobisty trener? 

  1. Mieszka z tobą, co sprawia, że pogoda nie jest wymówką. Warunki atmosferyczne zdecydowanie zbyt często stają się pretekstem do rezygnacji z joggingu. Obawiasz się, że twoje mieszkanie jest za małe? Bieżnia składana nie będzie uciążliwym domownikiem.  
  2. Łączy przyjemne z pożytecznym. Czy wiesz, że biegając na bieżni, możesz jednocześnie czytać książkę, odpisywać na wiadomości, a nawet oglądać filmy w jakości HD? Rozwiń się nie tylko fizycznie, ale i kulturalnie!
  3. Proponuje indywidualny plan działania. Często do szybkiej utraty motywacji przyczyniamy się my sami, gdy wymagamy od siebie za dużo. Bieżnia domowa daje ci komfort dopasowania ustawień do własnych możliwości, dzięki profesjonalnym aplikacjom treningowym czy kontroli tętna. Jeśli jednak chcesz schudnąć lub masz nadwagę, warto dodatkowo zasięgnąć opinii lekarza — by bieganie było przede wszystkim zdrowe. 

Jaką bieżnię wybrać? 

Chcesz wiedzieć, jaka bieżnia elektryczna będzie dla ciebie najlepsza? Sprawdź zestawienie, które przygotowaliśmy i wybierz odpowiedni model. 

Bieżnia PARAGON X renomowanej marki Horizon Fitness, dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii AirTrain, tworzy realną symulację biegu terenowego — wybierz rodzaj nawierzchni i poczuj się jak na leśnej ścieżce. Dodatkowo duży bieżnik oraz możliwość zmian amortyzacji to pełen komfort podczas treningu. 

Nieco droższą propozycją jest bieżnia TF 50 Matrix Fitness. Ekskluzywny układ Johnson Drive System cicho i nieustannie dopasowuje się do twojego każdego kroku. Możesz również dobrać odpowiednią konsolę, aby cieszyć się jakością podczas oglądania treści rozrywkowych, jak również skorzystać z wbudowanych głośników 5W. 

Vision Fitness posiada w swojej ofercie niezwykle wytrzymały model T600E. Jeśli lubisz intensywne treningi, tej bieżni uda się za tobą nadążyć. Ma bowiem silne serce — mocny silnik AC o mocy 4,2 KM, który posiada dodatkowo dynamiczny Responsive Drive System. Nie jest to bieżnia składana, ale dzięki spawanej ramie cechuję ją wyjątkowa wytrzymałość (do 182 kg). 

Wszystkie powyższe modele znajdziesz w sklepie JohnsonFitness.pl. Sprzęty obecne w najlepszych klubach fitness na całym świecie, teraz mogą znaleźć się również w twoim domu.