Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Dziecięcy pokój marzeń

Naklejki na ścianę
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Dziecięcy pokój powinien sprostać oczekiwaniom naszych pociech, ale również powinien być funkcjonalny, bezpieczny i przyjazny dla dziecka. Urządzenie pokoju marzeń nie jest łatwym zadaniem, każdy rodzic marzy o pięknej kolorowej aranżacji dla najmłodszych domowników. To tam dziecko rośnie, kształtuje swój stosunek do otaczającego go świata i przeżywa radosne chwile wraz z rodzicami.

Jakich kolorach urządzić pokój?

Należy pamiętać, że barwy mają kluczowy wpływ na samopoczucie. Kolory mają cudowną zdolność oddziaływania na dzieci. Uspokajają, wpływają na nastawienie, a także pobudzają kreatywność. Mali odkrywcy dobrze czują się w barwach, które działają uspokajająco np. niebieski, biały, zielony czy fioletowy. Natomiast kolory żółte, czerwone i pomarańczowe pobudzają. Warto pamiętać o równowadze pomiędzy kolorami, ponieważ za dużo jaskrawego koloru może zbytnio pobudzić, a nadmierne użycie koloru czerwonego może spowodować irytacje a zieleni uczucie przygnębienia.

Aranżacja z wykorzystaniem naklejek na ścianę

Naklejki na ścianę idealnie potrafią ożywić i w ciekawe udekorować pokój naszego malucha niezależnie od jego wieku. Można przystosować rozmiar oraz kształt naklejki, dzięki czemu można ją łatwo dopasować do wybranego miejsca w pokoju. Dodatkowo z dorastaniem dziecka można je systematycznie wymieniać. Nasi mali odkrywcy z pewnością ucieszą się z podobizny ich ulubionego bohatera z bajki. Tak prosty sposób doda charakteru i ciekawy motyw pokoju dla dziecka.

Zadbaj o dobre oświetlenie

Najlepiej zadbać o oświetlenie spójnym z motywem dekoracyjnym, dzięki czemu nie zaburzysz całego designu we wnętrzu. Warto też pomyśleć o lampce nocnej, która ułatwia zasypianie i podnosi poczucie bezpieczeństwa u naszych pociech oraz o wiszącej lampie, która będzie oświetlała cały pokój podczas wieczornych zabaw.

Jakie meble wybrać?

Funkcjonalność ma tutaj kluczowe znaczenie szczególnie przy ograniczonym miejscu w pokoju. Meble do wnętrza to nie wszystko, ważna jest też przestrzeń do zabawy dla malucha, wiec warto pomyśleć o ustawieniu umeblowania oraz o zagospodarowaniu miejsca przeznaczonego na ubranka czy zabawki. Dobrym rozwiązaniem może być łóżko z szufladami oraz z ukrytymi pojemnikami, które pomaga zaoszczędzić miejsce.

Funkcjonalne dodatki

Dzieciaki uwielbiają bawić się na podłodze, dlatego ważne jest zadbanie o jego bezpieczeństwo i zastanowić się nad dywanem. Dywan to prosty sposób na ocieplenie podłogi i zminimalizuje ryzyko poślizgnięcia się. Najlepiej wybrać taki, który można prać w pralce, co pozwoli nam zachować czystość w pokoju. Dodatkowo do utrzymania czystości pozwolą nam kosze na zabawki, przy ich użyciu łatwo i szybko pozbierasz porozrzucane przedmioty.