© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czy naprawa silników u zwykłego mechanika się opłaci?

Naprawa silników
 |  Redakcja  |  Transport i motoryzacja

Naprawiać samochód można na wiele sposobów. Jeśli posiada się starszy model, można skorzystać z własnego doświadczenia i dokonać naprawy samemu. Jeśli chce się zaoszczędzić, można poszukać w miarę dobrego mechanika. A jeśli chce się profesjonalnie naprawić auto, to należy skorzystać z pomocy autoryzowanego serwisu.

Naprawa u mechanika - dlaczego można się jej obawiać?

  1. Czy warto korzystać z pomocy "zwykłego" mechanika?
  2. Serwis samochodowy - ograniczenia i mocne strony.
  3. Kogo wybrać?

Wszystkich mechaników nie można wrzucać do jednego worka. Faktem jest, że wielu z nich to prawdziwi fachowcy, którzy niejedno potrafią. Niestety - często bywa tak, że związane z nimi kontrowersje nie dotyczą ich umiejętności, lecz raczej sposobu obsługi klienta, który często mógłby stać na wyższym poziomie. Jednym z problemów jest np. wycena usługi. Faktem jest, że naprawa silników i innych komponentów to proces dość nieprzewidywalny, ale mimo to profesjonalista jest w stanie go odpowiednio wycenić. Swoistym "negatywem" jest też naliczanie kosztów napraw i niejednokrotne wykorzystywanie tańszych zamienników bez wiedzy klienta.

Warto, czy nie warto?

Naprawa samochodu w autoryzowanym serwisie to duży wydatek, który może skutecznie uszczuplić zasoby pieniężne kierowcy. Warto jednak zaznaczyć, że jest to dużo bezpieczniejsze przedsięwzięcie, niż korzystanie z pomocy mechaników. Serwis (zwykle) korzysta z części oryginalnych. A jeśli nawet tego nie robi, to informuje o tym swoich klientów. Warto też podkreślić, że naprawa silników i wielu innych, analogicznych komponentów odbywa się tu w oparciu o określoną wycenę, która została przedstawiona już na etapie składania zamówienia. Pomocne informacje znajdziecie na nowymotor.pl.

Kogo wybrać, komu zaufać?

Reasumując, wybór miejsca, w którym zostanie naprawiony określony pojazd, nie jest procedurą zbyt prostą. Kierowca musi często wybierać pomiędzy wysoką ceną usługi, a kompletnym brakiem profesjonalizmu i - być może - sztucznie windowanymi kosztami. Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe czynniki trzeba jednak pamiętać, że naprawa silników i - mówiąc ogólnie - samochodów, jest w przypadku autoryzowanego serwisu znacznie bardziej przejrzysta. Już sam fakt uzyskania kompletu rachunków świadczy o tym, że serwisant nie ma przed klientem nic do ukrycia.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry