Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Wybierz meble ogrodowe i stwórz zielony kącik w swoim biurze

meble ogrodowe
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Meble ogrodowe wykorzystane w biurze to nowoczesny pomysł na to, jak umilić czas w pracy swoim pracownikom. Dzięki nim można stworzyć miejsce odpoczynku.

Meble ogrodowe do kącika w biurze

Praca biurowa dla jednych jest wymarzonym sposobem spędzania 1/3 dnia, dla innych trudnym czasem, który muszą spędzić za biurkiem bez możliwości przemieszczania się. Pracę biurową zawsze można urozmaicić, dając sobie lub swoim podwładnym miejsce, w którym będą się dobrze czuli na przykład podczas przerwy. Taka inwestycja w pracowników poskutkuje większą efektywnością w pracy i, co najważniejsze, zadowoleniem pracowników. Być może nie będą chcieli wracać do domu, byle spędzić jeszcze trochę czasu w przepięknej przestrzeni, którą im zaoferujesz.

Nowoczesne biura coraz częściej cechują się strefą relaksu przygotowaną dla pracowników. Może się tam znajdować stół do ping-ponga lub szeroki wybór kaw, które można zaparzyć w ekspresie. My stawiamy na inny sposób odpoczynku – na tradycyjną strefę relaksu składającą się z foteli i stolika kawowego, umiejscowioną na tarasie lub balkonie biura – o ile przestrzeń na to pozwala. Zwykłe meble ogrodowe będą w stanie umilić czas wszystkim pracownikom na tyle, że praca będzie się im kojarzyć tylko z przyjemnym czasem.

meble ogrodowe - nowoczesne meble do ogrodu

Meble ogrodowe do biura – jakie wybrać?

Jeśli biuro jest nowoczesne, to i meble powinny należeć do tych z gatunku nowoczesnych. Zachowaj styl miejsca, wyposażając go dodatkowo w stolik i fotele, przy których można wypić przedpołudniową kawę.

Możesz też stworzyć przestrzeń zupełnie różną od tej biurowej. Dzięki temu dasz pracownikom (i sobie samemu również) możliwość odpoczynku podczas chwili zapomnienia (o tym, gdzie się znajdują oczywiście). Co powiesz na styl prowansalski na tarasie biurowym? Do tego przydadzą się meble ogrodowe w kolorze białym, lekko stylizowanym na wieloletni. Najlepiej wykorzystać meble z drewna, ponieważ takie wpisują się w założenia stylu prowansalskiego. Pamiętaj o roślinach – nie może ich zabraknąć, ponieważ to one w dużej mierze odpowiadają za naturalny charakter przestrzeni.

Jeśli na biurowym tarasie masz na tyle miejsca, możesz dodatkowo postawić tam kredens – w tym samym stylu. Będzie on idealny dla tych, którzy wychodzą tylko na krótką przerwę i nie chcą się rozsiadać w fotelach czy na kanapie. Mogą się o niego oprzeć, postawić kubek z kawą i swobodnie wymienić kilka zdań z kolegą z innego działu.

meble do ogrodu - klasyczne drewniane meble ogrodowe

Styl klasyczny również pozwoli pracownikowi przenieść się w inną rzeczywistość i odpocząć na chwilę od obowiązków. Klasyka kojarzy się ze spokojem, a meble ogrodowe w tradycyjnych brązach pozwolą ukoić nerwy i uspokoić umysł przed podjęciem kolejnych obowiązków.

Regeneracja sił umysłowych podczas pracy da lepsze wyniki odbijające się na codziennych obowiązkach. Ty jako pracodawca na pewno zauważysz skutki takich zabiegów, a Twoi pracownicy będą z większą ilością energii przychodzić codziennie do pracy. Korzyści będą zatem obustronne. Wybierz takie meble ogrodowe, które wpasują się w możliwości Twojego biura i odpowiedzą na potrzeby pracowników.