Jak ozdobić drewnianą altanę?

16 lipiec 2020

Posiadasz w swoim ogrodzie altanę? Zastanawiasz się, jak możesz ją ozdobić, by stała się prawdziwą ozdobą przestrzeni przed domem? Dowiedz się, co możesz zrobić, by nadać drewnianej konstrukcji nowe życie.

Altana ogrodowa – praktyczna i estetyczna

Drewniane konstrukcje ogrodowe to elementy, które znacznie zwiększają funkcjonalność ogrodu. Są idealnym miejscem nie tylko na odpoczynek i relaks po pracy, a także na spożywanie wspólnych posiłków czy organizowanie spotkań rodzinnych i towarzyskich. Altana ogrodowa, która została odpowiednio wyposażona umożliwi Ci komfortowe warunki do pracy, nauki czy też do rozwijania swoich pasji.

Surowa drewniana konstrukcja posiada swój urok, jednak warto nadać jej indywidualnego charakteru, by czas w niej spędzany był prawdziwą przyjemnością. Warto zadbać zarówno o odpowiednie jej oświetlenie, wyposażenie, a także przestrzeń wokół niej.

Oświetlenie altany ogrodowej

Jednym z najbardziej istotnych punktów, które nadają charakteru wszystkim pomieszczeniom jest oświetlenie. Jest to niezwykle istotne w przypadku alta ogrodowych, ponieważ jedną z najlepszych pór dnia do spędzania w niej czasu są letnie wieczory. Warto zatem zadbać, by w altanie był dostęp do lekko przytłumionego oświetlenia, które będzie tworzyło lekką poświatę, a niekoniecznie intensywnie oświetlało każdy kąt altanki. Doskonale sprawdzą się również światełka punktowe, które nadadzą całości niepowtarzalnego klimatu. Mowa tuta przede wszystkim o lampionach, łańcuchach czy też taśmach LED. Altanę ozdobić można również naturalnym światłem świec. Ważne, aby świece były odpowiednio zabezpieczone – np. mogą znajdować się w wysokich szklanych wazonach.

Wyposażenie altany ogrodowej

We wnętrzu altany ogrodowej powinny znaleźć się meble ogrodowe, które zapewnią Ci wysoki komfort i wygodę. Najlepiej, aby sprawdzały się zarówno do relaksu, jak i pracy. Jeżeli pragniesz urządzać wewnątrz altany imprezy okolicznościowe to najlepiej, aby gwarantowały miejsce co najmniej kilku osobom. W altanie ustawić można również stół bądź mniejszy stoliczek. Możesz urządzić swoją altanę w dowolnym stylu i dobrać do niego odpowiednie meble. Do altan utrzymanych w stylu boho doskonale sprawdzą się meble ratanowe, a w przypadku altan prowansalskich wykorzystać możesz popularne euro palety i pomalować je na biało. Jeżeli pragniesz stworzyć romantyczny klimat, wykorzystaj duże poduchy i zwiewne materiały, które będą poruszać się przy każdym podmuchu wiatru.

Rośliny do altany

Aranżując swoją altanę nie możesz zapomnieć o roślinności. Tyczy się to zarówno wnętrza obiektu, jak i przestrzeni wokół niego. Jednymi z najlepiej sprawdzających się roślin do altany są rośliny pnące, które z czasem stworzą naturalna zasłonę. Na rynku dostępny jest szeroki wybór altan ogrodowych z ażurowymi elementami, które zagwarantują pnącym rośliną doskonale warunki do wzrostu. Wokół altany można posadzić ozdobne krzewy, trawy czy też pięknie pachnącą lawendę. Zrezygnować należy jednak z roślin o intensywnym zapachu bądź takich, które mogą stwarzać zagrożenie – rośliny kłujące i parzące.

Altankę ozdobić można również elementami, które dawno straciły swój blask. Odnowienie ich, nadanie im drugiego życia i dopasowanie do stylu altany pozwoli stworzyć indywidualny charakter i wygląd konstrukcji.

 

Zapisz się do naszego Newslettera

Home | O nas | Reklama | Kontakt