Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Pomysłowe rozwiązania do małych mieszkań. Małe jest piękne!

Pomysłowe rozwiązania do małych mieszkań
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Ale czy może też być funkcjonalne i sprawiać wrażenie przestronnego? Oczywiście! Nawet w niewielkim mieszkaniu da się wygodnie żyć bez poczucia klaustrofobii. Cała tajemnica projektu takiego wnętrza tkwi we właściwym doborze mebli.

Mieszkańcy kawalerek zwykle decydują się tylko na najpotrzebniejsze sprzęty, rezygnując z mebli, które zapewniają większy komfort, ale nie są niezbędne, jak np. stoliki kawowe. W rezultacie, relaksując się  na sofie, nie mają gdzie postawić napojów i przekąsek ani gdzie odłożyć książek czy czasopism, a to przekłada się na mniejszy komfort wypoczynku. Tak być nie musi! Producenci pomyśleli bowiem i o nich, projektując stoliki idealne do niewielkich wnętrz. Do takich salonów znakomicie nadają się na przykład stoliki marki Dutchbone – jeden z dwoma półeczkami pod blatem, a drugi zintegrowany z gazetownikiem, czyli pełniące dwie funkcje, co pozwala na zaoszczędzenie cennego miejsca. Co więcej, obydwa wyglądają tak atrakcyjnie, że staną się również przyciągającą wzrok ozdobą aranżacji.

Równie ciekawą propozycję ma Zuiver, a mianowicie stoliki, które, gdy są niepotrzebne, można wsunąć jeden pod drugim, tak by nie przeszkadzały w poruszaniu się po pomieszczeniu. A co zrobić, gdy nawet malutki stolik się nie zmieści się przed sofą?  Możemy wybrać taki, który jest zintegrowany z sofą i nie potrzebuje ani skrawka wolnej przestrzeni!

Marka Dutchbone to specjalista od projektów, które swoją pomysłowością ułatwiają życie właścicielom małych mieszkań. Dowód? Choćby półeczki z wieszakami i naścienne regaliki, połączone z lustrem i wieszakami na ubrania. Znajdzie się na nie miejsce nawet w mikroskopijnym przedpokoju czy łazience.  

Prócz wielofunkcyjności ważne też są wymiary poszczególnych elementów wyposażenia, bo to one decydują o wygodzie życia, a także o wyglądzie całej aranżacji. Lepiej unikać masywnych mebli, które uniemożliwią swobodę ruchu oraz przytłoczą i zdominują pomieszczenie. Dlatego zamiast na biurko o standardowych wymiarach radzimy zdecydować się na stolik  (np. od Dutchbone), którego blat ma szerokość około 30 cm. Nie zagraci wnętrza, a bez problemu będzie można przy nim pracować na laptopie. Takimi samymi kryteriami warto kierować się, wybierając przeróżne szafki i konsolki z oferty dutchhouse.pl. Są niewielkie i lekkie, ale mają praktyczne schowki, w których zmieści się wszystko, co nie powinno leżeć na widoku, a ich blaty to znakomite miejsce na ekspozycję dekoracyjnych przedmiotów. Tak, żeby było nie tylko wygodnie, ale i pięknie. I o to właśnie chodzi!

Wszystkie pokazane na zdjęciach produkty można kupić w dutchhouse.pl