Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jakie wybrać i gdzie ustawić biurko w pokoju dziecka? Kilka ciekawych inspiracji

biurko w pokoju dziecka
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Kupno odpowiedniego biurka do pokoju dziecka to nie lada wyzwanie dla rodziców, ale także dla jego nadchodzących użytkowników. Największa trudność czeka rzecz jasna tych, którzy po raz pierwszy zdecydują się na tego typu zakupy.Pojawiają się dylematy i rozmaite oczekiwania a także możliwości przestrzenne pokoju, które mają decydujący wpływ na decyzje zakupową. Postaramy się Wam doradzić, aby wydobyć radość z korzystania z biurka przez cały rok szkolny a także poza nim.

Biurko w pokoju dziecka przygotowane na szkolne wyzwania

biurko domek

Mając na uwadze, że biurko w pokoju dziecka to istotna część wyprawki dla ucznia, wskazane jest bardziej skupić się nad doborem tego idealnego modelu, odpowiedniego do wieku, wzrostu, a także jego osobistych preferencji. Większa część biurek to biurka dla nastolatków oraz dla młodszych dzieci, które przygodę ze szkołą dopiero zaczynają. Dla najmłodszych dzieci w wieku przedszkolnym idealne będą biurka regulowane powiązane w zestawie z dostosowanym krzesełkiem, które razem z biurkiem dopasowują się do wzrostu dziecka. Bardzo wielokrotnie posiadają także dodatkowe akcesoria lub ukryte pojemniki na kredki itp. Tego typu biurka to świetna oferta dla najmłodszych klientów a ich uzupełniającą zaletą jest ich waga i to, że z łatwością możemy je przenieść z miejsca na miejsce.

biurko regulowane

Jeśli nasze dziecko jest już starsze, bez problemu możemy wybierać między biurkami drewnianymi, biurkami szklanymi czy biurkami narożnymi w stereotypowych rozmiarach. Wszystko zależy już wtedy od tego jak umeblowany jest pokój dziecka i jaką formą biurka dla dziecka jesteśmy zainteresowani, biorąc pod uwagę również dyspozycję pomieszczenia. Tutaj bardzo często spotyka się nowoczesny image, popularne wzornictwo i fantazyjna organizacja. Większa część modeli jest tolerancyjna ze względu na płeć, nie dostrzegalna jest różnica czy biurko zostało zbudowane dla chłopca czy dla dziewczynki. Dla najstarszych „wyjadaczy”, którzy są już na tyle duzi, aby grać na komputerze i posługiwać się z gier online, idealne może się okazać biurko gamingowe, popularne w minionych sezonach pośród młodzieży.

biurko iga uniwersalne

Właściwe ustawienie biurka w pokoju dziecka, kluczem do sukcesu

biurko aranzacja

Gdy wyłonimy już odpowiedni typ biurka, nadchodzi czas na skuteczne umieszczenie go w przestrzeni pokoju dziecka. Czy biurko powinno stać pod oknem czy nie? Czy ustawienie biurka przy łóżku jest właściwym rozwiązaniem? To tylko kilka pytań, które niepokoją rodziców podczas urządzania pokoju dziecka. Najlepszym źródłem do takich czynności jak pisanie, czytanie czy malowanie jest światło dzienne, dlatego biurko ustawione pod oknem to najlepsze wyjście.

biurko pod oknem

Wyjątek tworzą pomieszczenia z oknem od strony południowej, gdzie światło naturalne może być zbyt przenikliwe. Drażnić to będzie przede wszystkim użytkownikom laptopów i komputerów, jeśli ustawimy biurko naprzeciw wnęki okna. Dodatkowy znaczący aspekt to odpowiednia strona, gdy przewidujemy ustawić biurko prostopadle do światła. Dziecko nie powinno zasłaniać sobie dobiegającego światła własnym ciałem lub ręką, dlatego musimy konsekwentnie ustalić czy nasza pociecha jest lewo- czy praworęczna. Możemy wtenczas postawić biurko z lewej lub prawej stronie okna, tak aby wpływające świtało naświetlało blat bez utrudnień. Często ugodowym rozwiązaniem może być także biurko narożne, które częściowo znajdzie się na ścianie pod oknem, a po części na ścianie w pobliżu. Tego typu biurko jest też bardzo ergonomicznym rozwiązaniem ze względu na miejsce jakie zajmuje, ponieważ w szczególności przydaje się do mniejszych pomieszczeń.

biurko z fotelem 1 Druga sugestia dotycząca ustawienia biurka względem łóżka brzmi: jak najdalej. Przede wszystkim dlatego, że tak jak w pracy tak w domu powinniśmy rozdzielać strefę obowiązków od strefy relaksu. To bardzo ważne, jeśli chcemy, aby nasze dziecko traktowało swój pokój nie tylko jako miejsce do nauki ale także jako swoje własne i osobiste schronienie. W trosce o zdrowie dziecka i jego niezakłócony rozwój, do odpowiednio usytuowanego biurka powinniśmy dostosować właściwy fotel do biurka. Obszerny wachlarz wyboru pozwoli nam na niewymuszony wybór wymarzonego fotela. Dla młodszych dzieci zalecamy wzory pełne bajkowych postaci i kolorów, dla starszych poważniejsze fotele do biurek z podłokietnikami, a dla graczy fotele gamingowe. Jest takie sformułowanie „Pokaż mi swoje biurko a powiem Ci kim jesteś” i my w zupełności się z tym zgadzamy dlatego wskazujemy aby zwrócić uwagę na istotną i bardzo znaczącą rolę biurka w pokoju dziecka. Właściwe biurko na pewno ułatwi przygotowania na pierwszy dzwonek i umili powrót do szkoły.