© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Zakup mebli do domu: kierować się gustem, modą czy ceną?

Meble na wymiar
 |  Redakcja  |  Dom i ogród

Etap wyposażenia mieszkania lub domu w meble może wydawać się z pozoru bardzo łatwy. W końcu co trudnego jest w zmierzeniu miejsca, gdzie mają stać, określeniu ich koloru i wyglądu, a następnie wybraniu się do sklepu? W praktyce wybór mebli okazuje się często rozwiązaniem nie tyle trudnym, co wymagającym mnóstwo cierpliwości oraz umiejętności skutecznego szukania.

Meble na wymiar lub gotowe zestawy

Klienci mają do dyspozycji dwie formy kupowania upragnionych mebli. Pierwsza dotyczy wyboru gotowych zestawów, które można najczęściej dowolnie modyfikować pod względem ich elementów (dodatkowe szafki, półki) lub kolorów lub rozmiarów. Jeśli jednak żadna z gotowych propozycji nie przypadnie kupującemu do gustu, może wybrać meble robione na wymiar, które będą dopasowane do jego indywidualnych potrzeb. Przygotowywana meblowa zabudowa jest wtedy mierzona bezpośrednio u klienta.

Czym się kierować?

Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy, ale wybierając meble Szczecin warto zwrócić też uwagę na inne elementy. To przede wszystkim własny gust estetyczny (w końcu meble mają służyć nam i pasować do naszego wizualnego konceptu), ale też panująca moda rynkowa czy bardziej prozaiczna cena. Decydując się na meblowe zestawy zgodne z aktualnymi trendami można mieć pewność, że kupione wyposażenie będzie nowoczesne i funkcjonalne przez kilka następnych sezonów, ale za jakiś czas może okazać się już mniej atrakcyjne. Z kolei wybierając opcje tańsze finansowo ryzykuje się zakup mebli o niepewnej strukturze, wytrzymałości i odporności, które zamiast posłużyć przez dekady, po paru latach będą nadawały się tylko do wymiany.

Aranżacja meblarskiego wnętrza

Dodatkowo przed rozpoczęciem poszukiwań mebli dobrze jest stworzyć najpierw aranżacyjny projekt wnętrza danego pomieszczenia lub całego domu. To dość ważne, ponieważ wyobrażenia o wyglądzie mebli i ich dopasowaniu do przestrzeni mogą nie do końca być zgodne z ich późniejszym montażem. Zanim więc kupi się meble Szczecin, warto skorzystać z pomocy i porady ekspertów z zakresu aranżacji wnętrz, którzy mogą albo podpowiedzieć jakieś ciekawe rozwiązania, albo wręcz je zaprojektować i dostosować do naszych oczekiwań.

 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry