© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Finansowanie zakupu sprzętu dekarskiego

sprzęt dekarski
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Obecnie na rynku znajduje się zbyt mało specjalistów dekarzy. Coraz mniej osób decyduje się na tę ścieżkę zawodową, coraz mniej osób decyduje się na to, aby kształcić się w kierunku tego właśnie zawodu.

Taki stan rzeczy nie tyczy się wyłącznie Polski, ale także innych krajów Europy. Nic więc dziwnego, że dobrze wyspecjalizowani dekarze są w stanie zarobić sporą ilość pieniędzy miesięcznie i mogą przebierać w ofertach pracy zarówno prywatnych, jak i państwowych. Niestety, jest jeden minus, na jaki napotka osoba chcąca wejść w tę branżę lub chcąca założyć firmę dekarską. Mowa tutaj o zakupie sprzętu dekarskiego, który do najtańszych nie należy. W jaki sposób zatem sfinansować zakup takiego sprzętu?

Kupno sprzętu używanego

Najprostszą formą oszczędności jest kupno sprzętu używanego. Trzeba tylko kupować go ze sprawdzonych miejsc, tak aby mieć pewność, że sprzęt nadal jest w pełni funkcjonalny. Jeżeli ktoś już kiedyś z danego sprzętu korzystał, to na pewno nie sprzeda go za pełną cenę – niemniej jednak po działającym i solidnym sprzęcie nie można oczekiwać, że będzie przeceniony o połowę. Nadal trzeba przygotować się na to, że za taki sprzęt trzeba będzie dać dużo pieniędzy.

Wzięcie sprzętu w leasing

Także leasing jest popularną formą finansowania sprzętu dekarskiego. Ogromną zaletą leasingu jest fakt, że ratę którą płacisz, możesz w całości odliczyć w kosztach działalności swojej firmy. Dodatkową zaletą leasingu jest także fakt, że nie obniża on twojej zdolności kredytowej – więc wiele osób decyduje się właśnie na to rozwiązanie. Niemniej jednak trzeba przygotować się na to, że co miesiąc trzeba będzie spłacać ratę za ten sprzęt, tak samo jak w przypadku wzięcia kredytu.

Kredyt na zakup sprzętu dekarskiego

Sprzęt dekarski jest w pracy dekarza niezbędny nie tylko dlatego, że dzięki niemu poszczególne prace będą wykonywane szybciej, ale także dlatego że ogólnie prace na wysokościach będą bezpieczniejsze. Wśród potrzebnego sprzętu można znaleźć wyciągi pochyłe, wciągarki linowe czy też kubły zsypowe. Najpowszechniejszą formą finansowania zakupu tego typu sprzętu jest wzięcie na niego kredytu. Jest to doskonała opcja dla tych, którzy chcą posiadać cały sprzęt nowy i od razu gotowy do użytku. Tego typu rozwiązanie jest także dla ludzi, którzy już od jakiegoś czasu mają swoje firmy, które doskonale prosperują i przynoszą spore zyski każdego miesiąca. Wtedy będziesz mieć pewność, że każdego miesiąca będzie cię stać na zapłacenie raty kredytu.

Stworzono przy współpracy z portalem: Geda24.pl

 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry