© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

  • Home
  • Dom i ogród
  • Jak zaaranżować salon w stylu industrialnym z dużą nutką glamour?

Jak zaaranżować salon w stylu industrialnym z dużą nutką glamour?

salon w stylu industrialnym
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Salon jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. Jednak w jego przypadku duże znaczenie ma nie tylko ergonomia, ale i estetyka, które de facto powinny iść w parze. Nie bez znaczenia jest również styl samego wnętrza. W dzisiejszym wpisie przedstawimy Wam, jak zaaranżować salon w stylu industrialnym z dużą nutką glamour. Gwarantujemy, że efekt przerośnie Wasze oczekiwania.

Estetyka na miarę oczekiwań

Trzeba powiedzieć, że styl industrialny jest modny i to fakt, z którym trudno się nie zgodzić. Jest stylowy, nowoczesny, ale ma też w sobie dużą dawkę surowości. Dlatego warto połączyć go z odrobiną glamour, dzięki temu wprowadzi się do pomieszczenie nieco blichtru i jeszcze więcej efektu "wow". Takie połączenie pozornie jest kontrastujące, ale warto wiedzieć, że kontrast jest w modzie i czasami takie rozwiązania pozwalają osiągnąć wymarzony efekt. Nawet salon w małym mieszkaniu czy domu jednorodzinnym może okazać się tak stylowy jak nowojorski loft. Warto też wiedzieć, że przez wprowadzenie modnych aranżacji do wnętrza można znacząco zwiększyć wartość nieruchomości. Ale skupmy się rzecz jasna na stylu industrialnym z nutką glamour, bo warto jeszcze wiedzieć, że dzięki połączeniu takich aranżacji salon będzie maksymalnie reprezentacyjny, ale będzie też bardziej przestronny i oczywiście przytulny.

Na jakie dodatki postawić?

Mówi się, że wnętrze nabiera charakteru właśnie przez dodatki, bo są one dopełnieniem danego stylu, ale też swoistą kropką nad "i". Dlatego też w aranżacji w stylu industrialnym z dużą nutką glamour, nie może ich zabraknąć. Wbrew pozorom nie musi ich być dużo i czasami proste rozwiązania sprawdzają się najlepiej. Absolutnym must have są antyramy, którą są minimalistyczne, ale też subtelne, a przy tym ponadczasowe. Można w nich umieścić nie tylko rodzinne zdjęcia, ale też różne grafiki, właśnie w industrialnym wydaniu, czyli przedstawiające zabytkowe, ceglane budynki czy nawet miasta, w których dominował przemysł przetwórczy. Warto rzecz jasna postawić również na dodatki typowo w stylu glamour, a dokładnie na szklane wazony czy też stylowe świeczniki wysadzane cyrkonami. Również lampy stojące czy stołowe powinny być dizajnerskie. Bogate zdobienia i pikowania – takie poszewki na poduszki są obowiązkowym elementem wyposażenia salonu w tym stylu.

Styl przez wielki "S", czyli loft inspirowany dzielnicą SoHo

Urządzony zgodnie z naszymi radami salon będzie nie tylko zachwycał, ale będzie wpisywał się w styl loftowy. W tym przypadku inspiracją jest dzielnica SoHo, która uznaje się z jedną z najpiękniejszych, ale i najdroższych. Jest to miejsce pełne artystów. Geneza loftów wywodzi się z z tej nowojorskiej dzielnicy. Zasadniczo przy urządzaniu salonu trzeba stosować jedną zasadę, że każdy element musi być całkowicie przemyślany i dopracowany. Ściany powinny być w połowie pokryte cegłą z rozbiórki z budynków z przełomu XIX i XX wieku. Z kolei drugą połowę warto pomalować na kolor, który przypomina surowy beton. Antyrama na zdjęcia najlepiej pasować będzie zawieszona nad komodą. A skoro już wspomnieliśmy o meblach, to jedynym słusznym wyborem są drewniane meble z dodatkiem dekoru inspirowanego surowym betonem. Do tego jeszcze drewniana podłoga. Pamiętajcie, że warto wybierać meble z drewna, bo nie tylko zachwycają estetyką, ale też są unikalne, a to za sprawą słoi i sęków, które tworzą wyjątkowy rysunek drewna. Takie meble są droższe, ale jednak jest to inwestycja na lata. Jednocześnie polecamy zrezygnować z meblościanek na rzecz tych wolnostojących, które posadowione są na linearnych nóżkach.

Stolik i narożnik – wybór ma znaczenie

Kolory ścian już wybraliśmy, podobnie jak meble, to pozostaje jeszcze dobrać odpowiedni stolik i narożnik. W tym przypadku jeden element powinien wpisywać się w glamour, a następny w styl industrialny. Polecamy np. wybór pikowanego narożnika w kształcie litery U i zestawienie go z małym, drewnianym stolikiem kawowym, który jest bardzo surowy, ale i przy tym piękny w swojej prostocie.

Koniecznie skorzystajcie z naszych rad. Dzięki nim Wasz salon będzie zachwycał w każdym centymetrze. Postawcie też na ponadczasowe dodatki, które dopełnią przestrzeń.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry