© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Najciekawsze kryptowaluty na 2021 rok!

najlepsze kryptowaluty
 |  Redakcja  |  Biznes i finanse

2020 rok był niezwykle dynamiczny na rynku kryptowalut. Najciekawsze i najbardziej popularne projekty szyfrowanych walut elektronicznych zyskują na znaczeniu i wartości. Cena niektórych z nich ponownie oscyluje w okolicach historycznych maksimów. Które z nich można wytypować jako najciekawsze kryptowaluty 2021?

Czym kierować się określając najciekawsze kryptowaluty na 2021?

Wybierając spośród setek jak nie tysięcy projektów kryptowalut łatwo się zagubić. Mnogość i różnorodność nazw oraz pomysłów na implementację są bardzo duże. To sprawia, że nawet najlepiej zorientowani, entuzjaści walut cyfrowych, miewają kłopoty jak wybrać te rzeczywiście najciekawsze kryptowaluty. 

eos

Na co warto zwrócić uwagę?

Po pierwsze historia projektu oraz globalne zainteresowanie. Czyli po prostu poszukiwania pośród tych najstarszych i najbardziej znanych projektach kryptowalut takich jak Bitcoin, Ethereum czy Litecoin. 

Po drugie użyteczność poszczególnych projektów czyli ich realne zastosowania w płatnościach, a także możliwości technologiczne skalowania projektu. Ocena jakości oraz innowacyjności poszczególnych projektów powinna być dla was istotna podczas oceny możliwości poszczególnych projektów.

Trzecim istotnym elementem, który powinien mieć wpływ na wybór odpowiedniego projektu są możliwości do przechowywania wartości i jej wzrost w czasie. Czyli sytuacja zbliżona do kruszców jak złoto czy srebro. Nie służą one do wykonywania transakcji płatniczych, a są raczej walorem inwestycyjnym. Dlatego jeśli projekt zachowuje tendencję wzrostową pod kątem ceny czyli jest w tzw. Trendzie wzrostowym to może i powinien to być jeden z ważniejszych argumentów.

Czwarta sprawa to łączna liczba monet elektronicznych czy tokenów, które zostaną wygenerowane. Im mniejsza liczba tym potencjalne lepiej dla wzrostu notowań w dłuższym terminie. Dlatego jeśli analizujemy poszczególne najciekawsze kryptowaluty warto zwrócić uwagę na bieżącą ilość w obiegu oraz docelową.

Piąta, choć nie mniej istotna, to kapitalizacja. Z punktu widzenia inwestycyjnego lepiej jest inwestować kapitał w aktywa, które są tanie. Chodzi oczywiście o możliwą stopę zwrotu oraz bezpieczeństwo inwestycji. Wiele projektów kryptowalutowych w ostatnich latachu utraciło sporo kapitalizacji i wyceny rynkowej jednak nie zrezygnowało z pomysłów i planów. 

etherum

Jakie są najciekawsze kryptowaluty 2021?

Ethereum - pod wieloma względami spełnia wszystkie z wyżej opisanych czynników na ocenę co najmniej 9/10 pkt w każdej z nich. Jeden z najstarszych i najbardziej popularnych projektów wykorzystywany jako swoisty ether dla innych projektów wirtualnych monet tzw. Tokenów. Patrząc z punktu widzenia tych kryteriów to jedynym słabszym punktem będzie kapitalizacja, która obecnie jest już dość wysoka. Nie oznacza to, że wycena nie będzie dalej rosła tylko o potencjalny zakres i wielkość wzrostów. Uruchomienie wersji Ethereum 2.0. daje dodatkową szybkość i skalowalność sieci. Maksymalna ilość Ethereum w obiegu to 113 mln. Kupno Ethereum (ETH) w momencie pisania artykułu możliwe jest za około 2150 zł za jedną sztukę czyli około 585 dolarów.

EOS - początki jako token EOS miał w oparciu o blockchain Ethereum. Dziś posiada własną sieć blockchain co stawia go praktycznie na równi z projektem Ethereum. Wielu uważa właśnie, że jest następcą i lepszą wersją ETH. Czy tak jest? Nie do końca. Różnią się one między innymi podejściem do opłat transakcyjnych oraz decentralizacji. EOS nie pobiera opłat transakcyjnych, a jego przetwarzanie dolicza bloki do osób przetwarzających. Wyłonionych jest tzw. 21 producentów bloków w głosowaniu. Co sprawia, że struktura jest bardziej centralna. Odpowiadają oni za bezpieczeństwo i przetwarzanie sieci. Sama sieć i transakcje są bardzo szybkie. Czas bloku to tylko 3 sekundy. To stawia ten projekt pośród najbardziej innowacyjnych na świecie. Łączna maksymalna ilość EOS przekracza nieznacznie 1 mld. 

Lisk - to nieco starszy projekt bo jego początki sięgają 2016 roku. Koncepcją zbliżony jest do dwóch poprzednich projektów. Ma on być niejako szkieletem dla twórców innych projektów i tokenów. Czas bloku to jedynie 10 sekund. Łącznie w obiegu Lisk znajduje się obecnie około 140 milionów sztuk. Jego ilość podstawowa wynosiła 100 milionów jednak w nagrodę za przetwarzanie siedzi dodawane są dodatkowe LSK. Projekt ten miał swoje wzloty i upadki. Cena za jednego Lisk w trakcie ostatniej hossy dotarła do 38 dolarów. Dziś to jedynie 1,27 dolara co oznacza znacznie niższą kapitalizację niż Ethereum i EOS. To może być kluczowe z punktu widzenia długoterminowego inwestowania

lisk

Podsumowanie - poznaj najlepsze i najciekawsze kryptowaluty w 2020 i 2021 roku!

Jeśli ciekawią Cię inne projekty i chcesz poznać wszystkie najlepsze kryptowaluty w 2020 i 2021 roku to koniecznie przeczytaj pełny artykuł zbierający informacje o wielu najciekawszych kryptowalutach 2021. Ujętych w nim zostało łącznie około kilkunastu, a może nawet kilkudziesięciu projektów szyfrowanych walut elektronicznych, które są coraz bardziej doceniane przez specjalistów w branży. Technologia blockchain ciągle się rozwija i poszczególne projekty kryptowalut wdrażają coraz więcej ciekawych i innowacyjnych rozwiązań. Rośnie również ilość komercyjnych zastosowań w płatnościach. Zatem najciekawsze kryptowaluty 2020 i 2021 będą miały coraz więcej realnych zastosowań. Tym samym warto rozważyć inwestowanie w ten walor jednak należy pamiętać, że lokowanie oszczędności w kryptowaluty jest ryzykowne i może oznaczać utratę większości lub całości środków. Ten artykuł jest jedynie opinią autora i nie stanowi doradztwa w zakresie inwestowania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry