Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Lady recepcyjne - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

producent lad recepcyjnych
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Pierwsze wrażenie? Można je zrobić tylko raz! Prowadzisz firmę lub odpowiadasz za dowolną instytucję? Planujesz urządzenie recepcji? Recepcja jest wizytówką Twojej firmy i pierwszy wnętrzem, które widzą odwiedzający jej siedzibę goście! To tutaj będą obsługiwani Twoi klienci! Przez recepcję będą również "przechodzić" Twoi partnerzy biznesowi i kontrahenci, przedstawiciele handlowi, prelegenci... Właśnie dlatego lada recepcyjna, jej odpowiedni design i funkcjonalność, są niezwykle ważną inwestycją. Jak wybrać idealną ladę do siedziby Twojej firmy?

Idealna lada recepcyjna, czyli... 

Recepcja to równocześnie miejsce pracy i przestrzeń dla osób odwiedzających siedzibę Twojej firmy. Sposób jej zaaranżowania będzie miał bezpośredni wpływ na komfort pracy oraz jakość obsługi Klientów i rozmaitych gości. Głównym meblem tego ważnego wnętrza jest lada recepcyjna. Jak ją zaplanować, by była funkcjonalna i tworzyła estetyczną całość z resztą wystroju? Na jakie detale warto zwrócić uwagę i o czym pamiętać? 

Design i jakość materiałów

Design i jakość

Źródło: https://ladyrecepcyjne.com.pl

Lada recepcyjna to najczęściej duży mebel, który zdecydowanie dominuje we wnętrzu. Jej wygląd i kolorystyka oraz jakość materiałów będą więc w znacznej mierze decydować o charakterze całej recepcji. Idealna lada powinna być bezdyskusyjnie elegancka i idealnie wkomponowana w pomieszczenie pod względem koloru i stylu, a także efektywnie odzwierciedlać profil działalności danej firmy, przedsiębiorstwa czy instytucji.  

Odpowiednie gabaryty 

Lada recepcyjna powinna pasować do wnętrza pod względem gabarytów - zbyt mała może być niewidoczna, a zbyt duża może przytłaczać pomieszczenie. Równie ważne są oczywiście poszczególne wymiary mebla lub systemu mebli wchodzących w skład lady, przede wszystkim szerokość i wysokość blatów roboczych. 

Spersonalizowana funkcjonalność

lada z logo

Źródło: https://ladyrecepcyjne.com.pl

W zależności od indywidualnych potrzeb - lada recepcyjna może służyć wyłącznie do szybkiej obsługi klientów na stojąco lub do realizowania nieco dłuższych procedur, podczas których przyda się miejsce do obsługi klienta siedzącego. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w rozbudowanych meblach recepcyjnych znalazły się oba segmenty (lub ich wielokrotność, w dowolnych konfiguracjach), które umożliwią równoczesną obsługę więcej niż jednego klienta, w wybrany sposób.

Bezpieczeństwo i komfort

Ponadto lada recepcyjna powinna gwarantować komfort i bezpieczeństwo pracownikowi recepcji, czyli przede wszystkim: dostęp do wygodnego blatu roboczego, miejsce na komputer i inne sprzęty oraz odpowiednią ilość, właściwie zabezpieczonych schowków, w których będą przechowywane ważne dokumenty, firmowe foldery, gadżety itp. 

Lada recepcyjna na zamówienie - idealne dopasowanie

Jeśli chcesz mieć absolutną pewność, że lada będzie maksymalnie dopasowana do Twoich potrzeb i oczekiwań, idealnie wpisze się we wnętrze i będzie posiadała wszystkie ważne dla Ciebie funkcjonalności - zdecyduj się mebel recepcyjny na zamówienie.

Doświadczony producent lad recepcyjnych będzie w stanie skonstruować mebel o dowolnym, wybranym przez Ciebie kształcie i gabarytach, wyposażając go w wygodne schowki, szuflady i szafki. Twoja lada będzie wykonana z materiałów, które zagwarantują jej trwałość i wytrzymałość oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne, a także design optymalnie skorelowany ze stylem, w który, urządziłeś recepcję i/lub całą siedzibę firmy, przedsiębiorstwa lub instytucji.