© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Wczasy odchudzające, czyli jak połączyć przyjemne z pożytecznym?

odchudzanie
 |  Artykuł partnera  |  Zdrowie i uroda

Wszyscy pragniemy dobrze czuć się we własnym ciele. Wysportowana, smukła sylwetka, to nie tylko atrakcyjność ale także siła i dobra kondycja, która ułatwia wykonywanie wielu codziennych czynności. Niestety, nie każdy posiada wystarczająco dobrą przemianę materii. Tendencja do szybkiego nabierania masy, zamiłowanie do słodkich przysmaków i innych kalorycznych dań oraz niewystarczająca ilość aktywności fizycznej to główni winowajcy nadwagi. Walka z nią bywa żmudna i pełna niepowodzeń, które skutkują zniechęceniem i frustracją. Aby ułatwić sobie cały ten proces warto więc skorzystać ze wsparcia innych osób, w tym profesjonalistów. Na taką pomoc będziemy mogli liczyć wybierając się na wczasy odchudzające.

Dbać o formę pod okiem wykwalifikowanych specjalistów

Taki wyjazd to doskonała okazja ku temu, by połączyć przyjemne z pożytecznym i wypocząć, zdystansować się od problemów dnia codziennego, nawiązać nowe znajomości a także popracować nad swoją sylwetką i wyrobić nowe, pozytywne nawyki. Tego rodzaju wczasy są organizowane w różnych częściach kraju – nad morzem, nad jeziorami oraz w górach, więc każdy wybierze taki kierunek i taki obiekt, które najbardziej mu odpowiadają. Największą zaletą takiej metody utraty zbędnych kilogramów jest indywidualne podejście i opieka fachowców, pod którą znajdujemy się niemal przez cały czas. Z reguły pobyt rozpoczynają konsultacje z dietetykiem w trakcie których dokonuje on pomiaru wagi ciała, wzrostu, a także analizuje zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie. Przeprowadza szczegółowy wywiad na temat stylu życia, preferencji kulinarnych i celów, które chcemy osiągnąć.

Następnie proponuje dietę i przedstawia kompletny jadłospis złożony ze zbilansowanych posiłków, które dostarczą niezbędnych witamin i zapewnią poczucie sytości. To dowód na to, że można jeść smacznie i zdrowo. Nowością są wczasy w trakcie których króluje Siarczkowa Dieta Redukcyjna. Warto poszukać informacji na ten temat.

Kolejny krok to zadbanie o systematyczne pozostawanie w ruchu. Wszyscy uczestnicy turnusu otrzymują dostęp do świetnie wyposażonych siłowni w których znajdują się różnorodne sprzęty z jakich można korzystać samodzielnie lub pod okiem trenera. Nie brakuje również zorganizowanych zajęć grupowych, które mogą stawiać nacisk na poprawę kondycji, wyrzeźbienie i wymodelowanie określonych partii ciała, spalanie tłuszczu i zwiększenie wydolności. Pilates, aerobik, zajęcia na basenie, poranny jogging, joga – to tylko niektóre przykłady tego, spośród czego można wybierać! 

Wyjazd, który przyniesie korzyści dla ciała i nie tylko

To żadna tajemnica, że w trakcie wczasów odchudzających dużo łatwiej jest nam się zmotywować i wytrwać w dążeniu do realizacji marzenia o wypracowaniu pięknej figury. Wiele dobrego robią otrzymywane na bieżąco rady i wskazówki od specjalistów prowadzących warsztaty i zajęcia, którzy przykładowo interweniują wtedy, gdy widzą, że niepoprawnie wykonujemy dane ćwiczenie. W ten sposób unikamy błędów i możemy cieszyć się lepszymi efektami podejmowanych wysiłków. Szeroka oferta aktywności fizycznej sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie, a co za tym idzie nawet ci, którzy nie przepadali za sportem nauczą się czerpać z niego przyjemność.

To doskonała okazja ku temu, by dowiedzieć się jak zdrowo żyć i kontynuować ten proces także po powrocie do domu. Pobyt kończy się ponownym wejściem na wagę i ocenieniem rezultatów turnusu. Gdy będą one pozytywne z pewnością staną się dodatkową zachętą do dalszego dbania o siebie, już w miejscu swojego zamieszkania. To rozwiązanie, które zapewnia znacznie większe szanse na sukces niż samodzielne odchudzanie się.

  Autor artykułu
Publikacja powstała dzięki współpracy z Hotel Bristol w Busku Zdrój - luksusowym hotelem ze strefą SPA i Medical Center.

 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry