Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak poradzić sobie z lwią zmarszczką na czole?

Lwia zmarszczka
 |  Artykuł partnera  |  Zdrowie i uroda

Marszczenie brwi uchodzi płazem młodym osobom. Ich organizm produkuje wystarczającą ilość kolagenu i elastyny, aby zapobiec powstawaniu bruzd. Z czasem jednak się to zmienia. Na skórze zaczyna pojawiać się coraz więcej zmarszczek.

Dochodzi do ich pogłębiania się, co stanowi problem przede wszystkim dla kobiet. Najważniejsza jest profilaktyka. Można zrobić wiele rzeczy, aby spowolnić proces starzenia i cieszyć się młodzieńczym wyglądem przez długi czas. Wymaga to jednak dbania o swoje ciało zarówno z zewnątrz, jak i od środka. Nawet jeśli pojawi się zmarszczka gniewu, to nie musi ona szpecić twarzy. Przy użyciu zabiegu medycyny estetycznej można skutecznie się jej pozbyć.

Co przyczynia się do powstania lwiej zmarszczki? Jak zapobiec jej pojawieniu się?

Lwia zmarszczka jest pionową brudzą, która pojawia się między brwiami podczas ich marszczenia. Wraz z wiekiem dochodzi do jej utrwalenia, przez to pozostaje widoczna przez cały czas. Nie trzeba nawet wykonywać żadnych ruchów mięśniami na twarzy, aby sprawiać wrażenie osoby zagniewanej. Srogi wyraz twarzy na skutek pogłębionej bruzdy nie jest dobrze postrzegany przez innych. Wprowadza ich w błąd odnośnie rzeczywistego nastawienia pomarszczonej osoby. Lwia zmarszczka jest oznaką starzenia, wskazuje na coraz mniejszą ilość kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Organizm wraz z wiekiem wytwarza coraz mniejsze ilości tych substancji. Przyczynami powstawania zmarszczki gniewu mogą być uwarunkowania genetyczne, promieniowanie słoneczne, stresujący tryb życia, palenie tytoniu, nawet marszczenia brwi. Sposobem na uchronienie się przed lwią brudzą będzie zadbanie o prawidłowe nawodnienie organizmu, stosowanie dobrze zbilansowanej diety, unikanie dymu papierosowego i promieniowania ultrafioletowego. Istotne jest aplikowanie na skórę przez cały rok preparatów z wysokim filtrem UV. Zaleca się również spać na plecach zamiast na boku.

Lwia zmarszczka i co dalej? Jak się jej pozbyć?

Zmiany w prowadzonym trybie życia to jedno, ale warto wspomóc się także zabiegami oferowanymi przez medycynę estetyczną. Jest wiele sposobów na zredukowanie lwiej zmarszczki. Można zrobić to szybko, skutecznie i małoinwazyjne. Godne polecenia jest ostrzykiwanie skóry kwasem hialuronowym. Działa on jak wypełniacz, zwiększa objętość skóry, dzięki czemu dochodzi do wygładzenia bruzd. Kwas hialuronowy poradzi sobie nawet z głębokimi i utrwalonymi zmarszczkami. Zabieg jest bezbolesny, a jego wykonanie zajmuje zaledwie parę minut. Pozwala na uzyskanie naturalnego efektu, który utrzymuje się przez wiele miesięcy, czasem nawet dłużej niż rok. Lwiej zmarszczki można szybko się pozbyć dzięki botoksowi. Wstrzyknięcie w mięsień toksyny botulinowej sprawi, że przestanie się on kurczyć. Po paru dniach nie będzie śladu po bruździe. Pozwoli to na nieprzejmowanie się jej pojawieniem przez kilka następnych miesięcy. Najlepsze efekty pozwala uzyskać metoda łączona, czyli wstrzyknięcie botoksu, a następnie kwasu hialuronowego. Pogromcami lwiej zmarszczki są także laser frakcyjny i mezoterapia.