© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Przestrzeń w biurze wypełniona... krzesłami

Krzesła biurowe, fotele do biura
 |  Redakcja  |  Zakupy i sklepy

W biurowej aranżacji przestrzeń pełni podwójną rolę. Jest elementem praktycznym, który ułatwia funkcjonowanie pracowników, ale i sama w sobie stanowi element aranżacyjny. Dlatego ważne jest jej odpowiednie zaprojektowanie, zwłaszcza gdy ma służyć celom na przykład konferencyjnym, a więc obsłudze wielu osób w jednym czasie. W planowaniu tym istotnym elementem pozostają zaś podstawowe meble biurowe jak krzesła i fotele, które powinny być właściwie dopasowane do danej przestrzeni zarówno wyglądem, jak i swoimi rozmiarami oraz ergonomią.

Dobrze dobrany wygląd krzesła

Krzesło biurowe to specyficzny typ mebla, ponieważ nie służy tylko do siedzenia rekreacyjnego i okazjonalnego, ale zwykle pracownik spędza na nim wiele godzin. Jednocześnie każde krzesło i każdy fotel jest też częścią wspólnej przestrzeni aranżacyjnej biura i muszą być do niej dobrze dopasowane swoim wyglądem. Nie bez znaczenia pozostaje więc materiał, z jakiego zostały wykonane, rodzaj tapicerki czy obicia, kształt podłokietników (lub ich brak) oraz oczywiście to, co od razu rzuca się w oczy, czyli kolor. Popularną praktyką dekoratorów jest dobór mebli biurowych pod kolorystykę kojarzącą się z firmą, np. uwidocznioną w jej logo, znakach firmowych a nawet nazwie. Dzięki temu zabiegowi meble przestają być tylko meblami, ale pełnią też funkcję swoistej identyfikacji marki.

Rozmiar, wielkość, parametry techniczne

Drugim czynnikiem istotnym dla przestrzeni biurowej jest wybranie takich mebli, które będą pasowały do niej też pod względem wielkości i rozmiaru. Na małych powierzchniach biurowych, gdzie jest dość ciasno, sprawdzą się mniejsze gabarytowo fotele o ergonomicznym kształcie lub specyficzne aktywne krzesła, które nie zajmują wiele miejsca, a świetnie pełnią swoją funkcjonalną rolę. Z kolei tam, gdzie przestrzeni jest więcej, a pracownicy mają większą swobodę, można wykorzystać opcję foteli z wysokimi i szerokimi bokami i oparciami. W ofercie  www.ajprodukty.pl/meble-biurowe/krzesla-biurowe/6205400.wf są też modele foteli wyróżniających się specyficznymi parametrami związanymi np. z regulacją oparć i podłokietników, co również ma wpływ na wygodę korzystania z takich krzeseł. Można je bowiem dopasować bezpośrednio do potrzeb ergonomicznych poszczególnych pracowników.

Ergonomia i wygoda dla siedzących

To właśnie te potrzeby w dużej mierze decydują o wygodzie korzystania z foteli biurowych, ale i o produktywności zatrudnionych osób. Wygodniejsze krzesła to większy komfort pracy, a to oznacza większą wydajność, mniej problemów ze zdrowiem, mniej zwolnień lekarskich i przyjemniejszą atmosferę w biurze. W oczach klientów wygodne siedzenia również mają znaczenie: wpływają na postrzeganie firmy i poprzez prostą psychologiczną sztuczkę sprawiają, że jest pozytywniej kojarzona. Inwestycja w ergonomiczne fotele do biura, open roomu, call center, sal konferencyjnych czy wykładowych lub jakiekolwiek biurowej przestrzeni to inwestycja trafiona i warta wydatku. Zwraca się szybko, a zyski firmy na jej PR i wizerunku wśród kontrahentów, współpracowników i klientów są nie do oszacowania. 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry