Ekspres do kawy jako prezent ślubny - jaki wybrać?

10 wrzesień 2020

Planujesz kupić ekspres do kawy na prezent dla pary młodej, ale nie wiesz na jaki typ i model się zdecydować? Poniżej opis podstawowych rodzajów ekspresów do parzenia kawy, w zależności jakim budżetem dysponujesz.

Ekspres przelewowy

Zanim na rynku pojawili się prawdziwi bariści – ekspresy ciśnieniowe czy kolbowe, w każdej kuchni stał ekspres do kawy przelewowy. Dziś nadal warto go mieć. Podczas większych imprez czy spotkań, zaparzysz w nim za jednym razem większą ilość kawy. Z pewnością jednak ekspres przelewowy nie sprawdzi się o poranku, kiedy przed wyjściem do pracy chcesz rozbudzić się małą filiżanką mocnej czarnej. Ekspres przelewowy jest prosty w obsłudze. Zmieloną już kawę sypiemy do filtra, następnie do pojemnika nalewamy wody i włączamy urządzenie.

Ekspres kolbowy

Jeśli jesteś prawdziwym smakoszem kawy bądź od czasu do czasu masz ochotę poczęstować swoich gości czymś niezwykłym i oryginalnym w smaku, to z pewnością ekspres kolbowy jest dla Ciebie. Sercem ekspresu jest kolba z sitkiem, w którym umieszczamy drobno zmieloną kawę. Kawa z ekspresu kolbowego smakuje i pachnie naprawdę wybornie. Sam proces parzenia kawy jest mocno czasochłonny. Zmielone ziarna w sitku trzeba zaprasować, a po zaparzeniu kawy wszystkie elementy kolby dokładnie umyć. To nie jest więc ekspres do kawy, który ułatwi nam serwowanie kawy na przyjęciach i z pewnością nie sprawdzi się rano, kiedy spieszysz się do pracy.

Ekspres ciśnieniowy

Ten ekspres jest idealny zarówno w kawiarni, jak i w domu, nic dziwnego, więc że zajmują czołowe miejsca jeżeli spojrzysz na ranking ekspresów do kawy. Również trzeba się nastawić na nieco więcej pracy, niż w przypadku kawiarki czy ekspresu przelewowego, jednak parzenie kawy jest o wiele prostsze niż np. w ekspresie kolbowym. Ekspres do kawy ciśnieniowy posiada młynek – mieli więc kawę bezpośrednio przed zaparzeniem. W ekspresie możesz spienić mleko, przygotować espresso czy cappuccino. W ekspresie ciśnieniowym szybko przygotujesz dowolny rodzaj kawy. Również czyszczenie nie nastręcza większych problemów. Maszyna zazwyczaj posiada bowiem funkcję automatycznego czyszczenia.

Autor:
Artykuł został przygotowany przy współpracy z portalem Ranking ekspresów do kawy oferującym porównanie produktów do parzenia kawy

 

Zapisz się do naszego Newslettera

Home | O nas | Reklama | Kontakt