© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Opony rolnicze — czym kierować się przy wyborze?

opony rolnicze
 |  Redakcja  |  Transport i motoryzacja

W gospodarstwach oraz przedsiębiorstwach zajmujących się hodowlą zwierząt, ogrodnictwem, sadownictwem czy uprawą roślin coraz częściej wykorzystuje się wyspecjalizowane pojazdy. Na rynku dostępnych jest wiele modeli ciągników, kombajnów, cystern oraz wyspecjalizowanych maszyn, które umożliwiają sprawną pracę. To właśnie dzięki nim można zrealizować przyjęte plany upraw lub zebrać i przetransportować plony w odpowiednim czasie. Jak powszechnie wiadomo jednym z największych zagrożeń dla przemysłu rolnego oraz drzewnego są nieodpowiednie warunki pogodowe. Odpowiednie opony pozwalają zagwarantować nieprzerwaną pracę maszyn rolniczych, co pozwala zminimalizować potencjalne straty.

Opony rolnicze – jakich błędów nie popełniać?

Nie warto tracić czasu oraz pieniędzy na stacjonarny zakup opon rolniczych. Najlepiej skorzystać z dobrze rozwiniętej logistyki, jaką mogą się pochwalić wyspecjalizowane hurtownie. Dzięki doświadczonym doradcom nie wychodząc z domu, można zamówić najlepsze opony do danego pojazdu. Wysyłka w ciągu 24 godzin od chwili złożenia zamówienia, możliwość monitorowania, ubezpieczenia oraz zwrotu towaru sprawiają, iż coraz więcej przedsiębiorców rezygnuje z czasochłonnych i kosztownych dojazdów na rzecz zakupów online. Weryfikacja tego czy interesujące nas opony rolnicze są dostępne w danym punkcie stacjonarnym, możliwa jest tylko w dni robocze przez zaledwie kilka godzin. Ceny oraz dostępność produktów online można sprawdzić 24/7, dzięki czemu łatwiej zminimalizować straty związane z brakiem możliwości korzystania z danej maszyny rolniczej. Dla wielu osób istotna jest także możliwość czatu z doświadczonym konsultantem w czasie rzeczywistym, dzięki czemu na bieżąco wyjaśnić można wszystkie potencjalne wątpliwości. Strona dostawcy powinna być też w pełni dostępna i funkcjonalna z poziomu urządzeń mobilnych, dzięki czemu w przypadku niefortunnej awarii związanej z potrzebą wymiany opon zareagować można natychmiast.

Dlaczego opony rolnicze Michelin są tak często wybierane?

Grupa Michelin jest jednym z najstarszych oraz najbardziej doświadczonych producentów opon na rynku. Innowacyjne rozwiązania oraz ponad sto lat doświadczenia sprawia, że opony rolnicze Michelin pozwalają skutecznie optymalizować koszty produkcji. Niedopasowane oraz niskiej jakości ogumienie przekłada się na znaczne zwiększenie zużycia paliwa, oraz zmniejszenie efektywności wszystkich upraw na skutek nieodpowiedniego ugniatania ziemi. Niskociśnieniowe opony rolnicze Michelin to przykład nowoczesnej technologii, która pozwala zapewnić odpowiednią mobilność, trakcję i trwałość użytkową co bezpośrednio przekłada się na zwiększenie efektywności oraz komfortu pracy. Doświadczenie producenta przekłada się też na bardzo dobrą sterowność w trudnych warunkach jak choćby deszcz lub śnieg oraz pozwala odczuwalnie zredukować zużycie paliwa. Odpowiednia wytrzymałość opon pozwala zagwarantować nieprzerwaną pracę maszyn rolniczych szczególnie w okresie intensywnego użytkowania.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry