Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Drukowanie form odlewniczych, projektowanie biżuterii – poznaj technologię 3D

precyzyjna drukarka 3D
 |  Artykuł partnera  |  Technologia i IT

Świat nieustannie pędzi naprzód, co w konsekwencji prowadzi do postępu technologicznego, a także szukania nowych sposobów na doskonalenie tego, co jest już znane – jak druk 3D.

W ciągu ostatnich lat drukowanie przestrzenne znacząco się rozwinęło i dotarło do szerszej publiczności, znajdując zastosowanie w różnych branżach oraz dziedzinach nauki. Dzięki swojej innowacyjności precyzyjne drukarki 3D trafiły do świata medycyny, stomatologii, architektury, mechaniki, zdobywając coraz większe uznanie w świecie i w Polsce. Druk 3D jest procesem produkcyjnym, w którym z cyfrowego projektu tworzy się fizyczny obiekt – protezy zębowe, wydruki kości i wiele więcej. Pozwala na precyzyjne wykonanie drobnych elementów, takich jak pierścionki czy kolczyki, dlatego jest bardzo pomocny w branży jubilerskiej.

Threedee All-in-One – precyzyjna drukarka 3D do profesjonalnych wydruków

Olsztyńska firma 3D Automation jest producentem Threedee All-in-One – innowacyjnej i niezwykle dokładnej drukarki 3D działającej w oparciu o technologię utwardzania żywicy światłem UV, w której dochodzi do użycia fotopolimerów. Wydruk powstaje na skutek naświetlania żywicy fotoutwardzalnej, a sama metoda zapewnia większą precyzję druku, lepsze odwzorowanie projektu oraz jednolitą strukturę wydrukowanego elementu. Drukarka została wyposażona w dwa zintegrowane ze sobą moduły – oczyszczający, który pozwala umieścić wydruk w stacji oczyszczającej i doświetlający, czyli przenoszący go do komory doświetlającej. Połączenie druku z obróbką końcową jest ogromną innowacją, ponieważ nie wymaga obecności człowieka ani jego ingerencji. Urządzenie Threedee All-in-One zostało wyposażone w platformę drukującą transportującą stworzony przedmiot do pojemnika, łącząc w sobie wszystkie funkcje. Pozwala to użytkownikowi po całym procesie wyjąć bezpieczny, osuszony, a przede wszystkim gotowy do użytku wydruk 3D. Kolejnym atutem jest dużych rozmiarów pole robocze pozwalające na drukowanie większych elementów oraz automatyczny system uzupełniania żywicy – jest to idealne rozwiązanie w przypadku kilkugodzinnej pracy. Wszystko to sprawia, że drukowanie jest mniej czasochłonne i bezpieczniejsze niż do tej pory, ponieważ obecność człowieka w procesie powstawania wydruku zostało ograniczone do minimum. Innowacyjność drukarki 3D Threedee All-in-One sprawia, że znajduje ona zastosowanie w wielu branżach, np. w jubilerstwie.

Formy odlewnicze w jubilerstwie, projektowanie biżuterii – poznaj możliwości drukarki 3D

Firma 3D Automation prezentowała swój produkt na targach branżowych w Kielcach i Poznaniu, gdzie drukarka Threedee All-in-One cieszyła się dużym zainteresowaniem. Precyzyjność urządzenia sprawia, że jest ona idealna w branży jubilerskiej przy wykonywaniu bardzo drobnych form odlewniczych oraz elementów biżuterii, takich jak pierścionki czy kolczyki. Drukowanie z wykorzystaniem technologii utwardzania żywicy światłem UV jest w Polsce wciąż mało znane, mimo iż daje wiele możliwości. Wszystko za sprawą utwardzania światłem żywicy oraz naświetlania wydruku 3D, który po wyjęciu z komory jest gotowy do użycia. Zapewnia to nieporównywalnie lepszą jakość wykonania. Jeśli są Państwo zainteresowani drukarką Threedee All-in-One, zapraszamy do kontaktu.