© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

  • Home
  • Zdrowie i uroda
  • Jak wyszukać najlepszy termin na wizytę u lekarza na NFZ w moim mieście?

Jak wyszukać najlepszy termin na wizytę u lekarza na NFZ w moim mieście?

termin na wizytę u lekarza
 |  Artykuł partnera  |  Zdrowie i uroda

Szukanie wolnych terminów w poradniach lekarskich warto zacząć od sprawdzenia w internetowej bazie placówek medycznych. Dzwonienie do poszczególnych poradni działających w ramach NFZ zajmuje wiele czasu, a telefony są często zajęte. Dlatego zanim wybierzemy się do specjalisty ze skierowaniem na wizytę, lepiej upewnić się, gdzie najszybciej otrzymamy pomoc. Jak wyszukać najlepszy termin na wizytę u lekarza na NFZ w moim mieście? Oto klika sprawdzonych sposobów, by szybciej i skuteczniej leczyć się w miejscu zamieszkania.

Sprawdzone informacje o terminach leczenia na NFZ

Obecnie większość przychodni przyjmujących pacjentów w ramach NFZ, posiada elektroniczny system rejestracji. Dane o wolnych terminach pojawiają się na głównym portalu Narodowego Funduszu Zdrowia. Można je odnaleźć w licznych, sprawnie działających wyszukiwarkach internetowych. Wystarczy wpisać nazwę miejscowości lub wyszukać odpowiedniego specjalistę. Terminy wizyt prezentowane są w określonej kolejności, od najkrótszych do najdłuższych. W przypadku rzadkich specjalizacji, można wyszukiwać na terenie powiatu lub województwa. Często wolne terminy są poza miejscem zamieszkania, więc warto rozważyć, co bardziej się opłaca: czekanie na dłuższy termin w miejscu zamieszkania, czy dojazd do innego miasta.

Jak skutecznie i szybko szukać wolnych terminów na NFZ?

Jest klika metod szukania wolnych terminów u lekarzy na NFZ. Można spytać o polecanego lekarza już podczas wizyty w przychodni. Czasem specjalista współpracuje z ośrodkiem zdrowia, a nawet pryzmuje na jego terenie. W innych przypadkach pozostaje szukanie na własna rękę. Pomocna może być infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia, lecz informacje, które podawane są podczas rozmowy z konsultantem, znajdują się także na specjalistycznych portalach internetowych. Są to wyszukiwarki wolnych terminów wizyt na NFZ. Podawane są aktualne dane z systemów informatycznych, adresy poradni i telefony kontaktowe. To najszybszy sposób dla osób szukających najlepszych terminów u lekarza na NFZ.  

Portale internetowe służące do wyszukiwania terminów u specjalistów

Osoby posiadające skierowanie do specjalisty zastanawiają się, jak wyszukać najlepszy termin na wizytę u lekarza na NFZ w moim mieście?Sposobów jest kilka. Jeśli miejscowość jest niewielka i działa w niej ograniczona liczba lekarzy, wówczas można dzwonić bezpośrednio do gabinetu i pytać o najszybszy wolny termin. W przypadku większych miejscowości bardzo przydatne są portale internetowe. To proste w obsłudze przeglądarki, które zbierają informacje ze sprawdzonego źródła, np. z głównego portalu NFZ. Inne strony internetowe podają informacje o terminach u lekarzy prywatnych, którzy przyjmują odpłatnie oraz w ramach NFZ. Dzięki takim portalom można uzyskać rzetelną informację o bieżących kolejkach. To prosta i szybka metoda, gdyż w wyszukiwarce internetowej pojawia się lista wolnych terminów i telefon do rejestracji. Dzięki temu nie trzeba samemu szukać gabinetu z kontraktem na NFZ. Wszystkie adresy specjalistów z danego miasta znajdują się na jednej stronie internetowej.

  Artykuł powstał we współpracy z serwisem ŚwiatPrzychodni.pl

 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry