Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Z czego wynika popularność posadzek wibroprasowanych?

Posadzka ceramiczna
 |  Artykuł partnera  |  Przemysł

W przypadku posadzek intensywnie eksploatowanych, czyli przykładowo w obiektach handlowych, halach magazynowych i nawet w biurowcach kluczowe jest zadbanie o ich nieprzeciętną wytrzymałość. Znaczenie mają wysokie walory zarówno użytkowe, jak i estetyczne.

Posadzka ma być łatwa do utrzymania w czystości, odporna na działanie czynników zewnętrznych, niezwykle trwała, niepodatna na uszkodzenia mechaniczne. W budynkach o dużej powierzchni świetną opcją są posadzki ceramiczne wibroprasowane. To innowacyjne rozwiązanie jest powszechnie wykorzystywane w rozmaitych miejscach użyteczności publicznej. Posadzki wyprasowane można spotkać przykładowo w galeriach handlowych, na lotniskach i dworcach.

Dlaczego warto zdecydować się na posadzki ceramiczne układane metodą wibroprasowaną?

Posadzki wibroprasowane to świetne rozwiązanie w miejscach, które są narażone na duże obciążenia, intensywnie eksploatowane. Podczas układania płytek metodą wibroprasowaną wykonuje się od razu podkład z betonu. Pozwala to na przyspieszenie realizacji projektu, możliwe staje się wykończenie dużej powierzchni w ciągu jednego dnia. Jako że wszystkie prace odbywają się podczas tego samego cyklu, to przekłada się to na wzrost wytrzymałości posadzki.

Płytki ceramiczne wraz z podłożem świetnie do siebie przylegają, tworząc jednolitą i wygładzają powierzchnię. Staje się ona odporna na uszkodzenia mechaniczne. Zadanie to warto oczywiście powierzyć profesjonalistom, którzy dysponują wiedzą, doświadczeniem i zapleczem technicznym. Godna polecenia jest firma Adimex, która świadczy usługi układania podłóg metodą wibroprasowaną. Klienci mogą liczyć na terminowe wykonanie prac, które zostaną zrealizowane przez wykwalifikowaną kadrę. Wykorzystywane są nowoczesne rozwiązania technologiczne, wiele pozytywnych opinii potwierdza wysoką jakość świadczonych usług.

Co przemawia na korzyść posadzek wibroprasowanych?

Posadzki ceramiczne układane metodą wibroprasowaną to wieloletnia inwestycja. Posłużą one w niezmienionym stanie przez długi czas, nie utracą swoich wysokich walorów użytkowych i estetycznych. Jest to uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się wszędzie. Posadzki wibroprasowane to idealna opcja w miejscach o wzmożonym ruchu ludzi i rozmaitych maszyn. Jako że są idealnie wygładzone, to przekłada się to na bezproblemowe utrzymanie w czystości. Posadzki mogą być czyszczone zarówno ręcznie, jak i przy wykorzystaniu specjalisty specjalistyczny czyszczących. Można przebierać w kolorach płytek, kształtach i wymiarach. Wybór jest ogromny.

Posadzka wibroprasowana może pełnić nawet funkcję dekoracyjną, oczywiście jeśli zostanie wykonana przez fachowców. Brak nierówności przekłada się na wzrost wytrzymałości posadzki na obciążenia i uderzenia. Jeśli komuś zależy na jak najszybszym wykończeniu podłogi, co należy zdecydować się właśnie na metodę wibroprasowaną. Wszystko odbywa się podczas jednodniowego cyklu, czego nie można uzyskać za pomocą innych technologii. Posadzki przemysłowe mają być solidne, odporne na wysokie obciążenia i duży ruch, dlatego wręcz zaleca się zastosowanie metody wibroprasowanej, to samo dotyczy obiektów handlowych i magazynowych.