Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czy Twoja siedziba firmy spełnia oczekiwania pracowników?

biura na wynajem
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Pracownicy coraz uważniej przyglądają się ofertom pracy pod kątem nie tylko samej posady i wynagrodzenia, ale również udogodnień, które dana firma może im zaoferować.

Zwłaszcza młodzi specjaliści, bardzo świadomi konkurencyjności rynku pracy wiedzą, jakie standardy ich interesują i są mniej skłonni do pracy w mało komfortowych warunkach. Dlatego w każdym ogłoszeniu znajdziemy informacje o młodym i dynamicznym zespole, a także nowoczesnym biurze, pełnym ciekawych udogodnień.

Strategia wyboru jak najlepszej przestrzeni biurowej dla naszych pracowników bardzo się opłaca pod wieloma względami, dlatego jeśli i Ty szukasz nowej siedziby dla swojej firmy, warto postawić na przestrzeń funkcjonalną i elastyczną.

Przestrzeń otwarta na człowieka

W nowoczesnych projektach wnętrz biur stosuje się rozwiązania, które w centrum stawiają człowieka. Przede wszystkim do przestrzeni biurowych podchodzi się dużo bardziej scholastycznie. Co to oznacza? Architekci świadomi tego, że każdy z nas jest inny, a praca przy jednym biurku przez cały dzień jest nie tylko męcząca, ale również nie stymuluje do kreatywnego myślenia, w przestrzeniach do pracy proponują rozwiązania elastyczne. Tak oto współczesne biura na wynajem nabierają charakteru bardziej domowego czy kawiarnianego.

czy twoja siedziba firmy spełnia oczekiwania pracowników

W biurach pojawiają się wnęki, gdzie umieszczone są kanapy i fotele. Coraz częstszym widokiem są także tak zwane wyciszone pokoje, które umożliwiają pracę w pojedynkę czy w parze w komfortowych warunkach z dala od odgłosów pracy biurowej. Nie zapomina się również o przestrzeni do rekreacji. O tym, jak ważna może być chwila rozrywki w ciągu dnia pracy wie dobrze gigant rynkowy, jakim jest Google, który od dawna w swoich siedzibach posiada specjalnie wyznaczone do zabawy miejsca, które pozwalają pracownikom na chwilę oddechu, odpoczynek od siedzenia i „rozciągniecie” myśli. W naszym biurze warto pomyśleć o stole do ping-ponga czy piłkarzykach. Pracownicy z pewnością to docenią.

Nowoczesny biurowiec

Przy wyborze przestrzeni biurowej najczęściej padnie właśnie na biurowiec, z oczywistych względów: najczęściej położony jest on w świetnej lokalizacji i posiada duży parking. Biurowce oferują nam także inne udogodnienia. Często znajdują się w nich przedszkola, siłownie, kawiarnie i małe sklepiki, a także bufet. To dla pracowników duża wygoda – mogą w tym samym miejscy odprowadzić dziecko do przedszkola, zrobić trening czy małe zakupy.