Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Pergole do ogrodu i na taras - nowy wydźwięk nowoczesnego wypoczynku!

pergola lamelowa
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Marzysz o prawdziwie rajskim wypoczynku w swoim ogrodzie, ale do pełni relaksu potrzeba Ci miejsca, które będzie przysłonięte w razie deszczu lub wiatru? Na szczęście, wśród oferty producentów wyposażenia ogrodowego są już kompleksowe produkty do wypoczynku. Idealnym rozwiązaniem wszelkich problemów i jednocześnie piękną dekoracją, szczególnie nowoczesnych ogrodów może być konstrukcja o nazwie pergoli. Dowiedz się o niej więcej przechodząc do dalszej części artykułu!

W każdym ogrodzie, wpływ na całokształt i całkowity odbiór działki ma zastosowana roślinność oraz układ zabudowy. To jednak mała architektura, domki ogrodowe, pergole i nowoczesne dodatki stanowią clue udanej aranżacji ogrodu.

Nowoczesne pergoli nie należy utożsamiać z drewnianym płotkiem, po którym tradycyjnie wiła się róża. Choć i ten element ogrodowego wyposażenia może wyglądać pięknie, w towarzystwie innych klasycznych kompozycji roślinnych oraz drewnianych elementów składających się na ogrodzenie.

Nowoczesne pergole można porównać do nowoczesnej zabudowy wolnostojącej lub tarasowej. Wykonane z materiałów najwyższej jakości, zapewniają wysoki komfort wypoczynku i umożliwiają wypoczynek w ogrodzie, bez względu na warunki pogodowe.

Pergole lamelowe - Top Prima, jako idealny przykład nowoczesnej zabudowy w ogrodzie!

Nowoczesny ogród kojarzy nam się z minimalistycznie rozplanowaną roślinnością, geometrią i raczej jednobarwną kompozycją kolorów. Pergola Top Prima świetnie wtapia się w ten obraz, a o jej eleganckim i jednocześnie nowoczesnym charakterze świadczy chociażby kolorystyka całej konstrukcji.

Całość jest tutaj wykonana z aluminium i dodatków ze stali nierdzewnej, kolorystykę możemy dobrać samodzielnie, ale warto uwzględnić w swojej palecie szarości, czy metaliczną czerń. To ulubione kolory dla nowoczesnych aranżacji ogrodowych.

Trochę więcej o samej pergoli, czyli dane techniczne i dodatkowe wyposażenie!

To, co może zainteresować potencjalnych użytkowników tej pergoli to aluminiowe nogi o profilu 150 x 150 mm, które podpierają dach wykonany z obracanych aluminiowych lameli.

W praktyce to oznacza jedno, że przy zastosowaniu elektronicznego sterowania, możemy dowolnie regulować ilość wpadającego światła pod pergolę, czyli w miejsce, w którym akurat wypoczywamy. Bo przecież, nie zawsze musimy mieć ochotę na wypoczynek w pełnym słońcu. W towarzystwie przyjaciół często przesiadujemy np. w półcieniu.

Co innego, gdy pada deszcz. Jeżeli w takiej sytuacji zamkniemy system lameli to otrzymamy w pełni szczelny dach, po którym deszcz jest kierowany do rynien spustowych.

To solidna i stabilna konstrukcja, która cechuje się idealnym rozwiązaniem technicznym.

Przed zakupem konkretnej pergoli warto dokładnie przygotować podłoże pod konstrukcję. W tym przypadku gabaryty pergoli to:

  • max szerokość – 7050 mm
  • max wysięg – 4000 mm

Pozostaw zapas miejsca, aby mocowanie pergoli przebiegło bez kłopotliwego demontażu.

Dodatkowymi atutami pergoli lamelowej Top Prima będą:

  • sterowanie elektryczne za pomocą pilota lub na wyłącznik przewodowy ścienny
  • przygotowanie w dowolnym kolorze RAL 
  • panele przesuwne szklane lub drewniane
  • rolety tekstylne lub moskitiery
  • rolety typu screen
  • oświetlenie LED lub RGB.

Prawda, że to rozwiązanie spełni oczekiwania każdego nowoczesnego ogrodu? Dowiedz się więcej, pod tym adresem: http://www.pergoletarasowe.com.pl/pergole/pergole-lamelowe/top-prima