© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak zwiększyć objętość włosów? Sprawdzone sposoby

objętość włosów
 |  Artykuł partnera  |  Zdrowie i uroda

Wiele posiadaczek pięknych i zadbanych włosów skarży się na brak objętości swojej fryzury. Przyczyną takiego zjawiska może być kondycja włosów, ich grubość oraz genetyczne predyspozycje. Często też powodem jest nieodpowiednia pielęgnacja włosów oraz używanie kosmetyków niesprawdzających się przy naszym typie włosa. Braku objętości można jednak zaradzić. W artykule podpowiadamy, jak zwiększyć objętość włosów.

Przyczyny braku objętości włosów

Nawet najpiękniejsze i najbardziej zadbane włosy nie prezentują się spektakularnie, kiedy ich nasada jest płaska i bez odpowiedniego uniesienia. Oklapnięta fryzura nie dodaje uroku i może powodować frustrację, w efekcie czego włosy są spinane w kitkę lub kok. Co ciekawe, im włosy są bardziej zadbane i w lepszej kondycji, tym częściej obserwuje się ich większą tendencję do braku objętości. Niekiedy też zjawisko to jest spowodowane posiadaniem cienkich i przerzedzonych włosów, których nieduża ilość sprawia wrażenie płaskiej fryzury. Przyczyną braku objętości jest także uboga pielęgnacja włosów, w której nie uświadczymy kosmetyków posiadających właściwości unoszące włosy u nasady. Nie bez znaczenia jest także sposób mycia włosów i ich suszenia oraz stylizacji. Z brakiem objętości mogą borykać się również posiadaczki włosów przetłuszczających. 

Kosmetyki zwiększające objętość włosów

Bardzo ważnym krokiem w przeciwdziałaniu opadania włosów od nasady jest wdrożenie w pielęgnację kosmetyków o właściwościach unoszących włosy. Mowa tu przede wszystkim o lekkich szamponach, które powinny być stosowane jedynie na skalp, a nie na całą długość włosów. Jeżeli włosy mają tendencję do szybkiego przetłuszczania się, należy wykluczyć z rutyny pielęgnacyjnej ciężkie odżywki bazujące na roślinnych olejach czy silikonach. Posiadają one właściwości wygładzające i obciążające włosy, więc powinny być stosowane jedynie na końcówki włosów z celu ich zabezpieczenia. W codziennej pielęgnacji włosów pomocne mogą okazać się specjalne pudry dodające objętości, które mają cechy odbijające włosy u nasady. Na rynku jest także całe mnóstwo odżywek, sprayów, lakierów oraz mgiełek dodających objętość fryzurze, w które także warto zainwestować, by poprawić wygląd swoich włosów. 

Odpowiedni sposób mycia i suszenia włosów

Mycie włosów z tendencją do braku objętości powinno uwzględniać jak najmniejszą ilość produktów. Susząc włosy suszarką, warto robić to z głową nachyloną na dół. Podczas suszenia można także posiłkować się okrągłą szczotką, która nadaje objętości całej fryzurze. Gdy te sposoby są niewystarczające, grzebieniem z gęsto rozmieszczonymi ząbkami można delikatnie podtapirować nasadę włosów, uważając, by efekt nie był przesadny. Osiągnięty efekt pomoże utrwalić lekki lakier do włosów. Chcąc codziennie wykorzystywać go w stylizacji włosów, musi posiadać lekką formułę, z jak najmniejszą ilością wysuszającego alkoholu w składzie. Dobrą i skuteczną metodą jest także zmiana miejsca przedziałku na głowie podczas każdego czesania włosów. Nawet minimalna zmiana może przynieść bardzo zadowalający efekt wizualny.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z hair-shop.pl

 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry