Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czy pergola to dobre rozwiązanie na twoim tarasie?

Pergola tarasowa
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Pięknie urządzony taras to prawdziwa ozdoba każdego domu. Latem spędzamy tu najwięcej czasu, spotykając się w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych. W słoneczne dni ustawiamy meble tarasowe, montujemy hamak, rozpalamy grill, błogo spędzając czas przy śpiewie ptaków i szumiących liściach drzew. Plany jednak może nam pokrzyżować pogoda, która również latem potrafi być kapryśna. Wysokie temperatury, silne słońce, a także opady atmosferyczne to wszystko może nam utrudniać przebywanie na tarasie. Jak najlepiej zadaszyć taras, aby nie stracić na jego funkcjonalności i zachować jego estetyczny wygląd? Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być profesjonalnie wykonane zadaszenie tarasowe.

Zadaszenie tarasowe - jak masz możliwości?

Zadaszenie tarasowe jest najlepszym rozwiązaniem na zbytnie nasłonecznienie, zmienne warunki atmosferyczne, a także na zachowanie prywatności. Działanie promieni słonecznych w ciągu dnia, zwłaszcza w godzinach południowych, może szkodliwie wpływać na samopoczucie, a nawet zdrowie osób przebywających na niezadaszonym tarasie. Aby zapewnić komfort dla nas i naszych bliskich, należy zastanowić się nad możliwościami ograniczenia dostępu promieni słonecznych. Na rynku jest wiele gotowych rozwiązań, które z sezonu na sezon są ulepszane przez producentów, aby zapewnić ich użytkownikom komfort. 

W marketach budowlanych i sklepach z wyposażeniem dla domu i ogrodu są dostępne od ręki parasole ogrodowe. Parasole te różnią się między sobą przede wszystkim rozmiarem, a także konstrukcją i wykonaniem. Wybierając parasol na swój taras, dokładnie zmierz powierzchnię którą chcesz osłonić przed słońcem, a następnie dopasuj ją maksymalnie do średnicy parasola. Pamiętaj, aby - jeśli to konieczne - dokupić podstawę dla parasola, na której będzie ustawiony, pamiętaj, że im bardziej masywna podstawa - tym pewniej i stabilniej będzie się trzymał sam parasol. 

Innym rozwiązaniem jest stałe zadaszenie, które wymagają profesjonalnego montażu. Pergole i markizy, bo o nich mowa, to rozwiązanie dla najbardziej wymagających klientów. Dzięki bardzo stabilnej konstrukcji i zastosowaniu materiałów najwyższej jakości, mogą one służyć z powodzeniem przez długie lata. Ten rodzaj zadaszenia może być prawdziwą wizytówką budynku, pełniąc dodatkowo funkcję ochronną przed słońcem i opadami deszczu, śniegu czy gradu. Dzięki profesjonalnie przeprowadzonemu montażowi takiego zadaszenia, może się ono stać częścią fasady, nadając jej estetycznego wyglądu i podkreślając jej charakter. Do ich produkcji wykorzystuje się innowacyjne rozwiązania związane z impregnacją materiału i sprawdzone rozwiązania. Odpowiednie przygotowanie materiału zapobiega jej nasiąkaniu wilgocią i stanowi świetną ochronę przed działaniem promieni słonecznych - materiał ten nie blaknie i nie przebarwia się, zachowując swój pierwotny wygląd.

Jak zbudowana jest pergola?

Konstrukcję pergoli tworzy szkielet, na którym osadza się właściwy materiał, pełniący rolę dachu. Posiadają one najwyższą klasę wiatrową, są w stanie wytrzymać bardzo porywisty wiatr. Materiał można łatwo rozwinąć w słoneczny dzień lub zwinąć, gdy osłona nie jest potrzebna. Producenci pergoli oferują bardzo duży wybór kolorów i wzorów materiału i całej konstrukcji, dzięki czemu można ją stylistycznie i kolorystycznie dopasować do koloru elewacji lub koloru dachu budynku.

Pergola tarasowa to bardzo innowacyjne rozwiązanie, użytkownik dostaje możliwość sterowania konstrukcją poprzez pełne zautomatyzowanie. Mamy możliwość zdecydować się na oświetlenie LED całego systemu, umiejscowionego na poprzeczkach pergoli, a także na promienniki ciepła, które są znakomitym rozwiązaniem na chłodne wieczory. Pergola to nie jest zwykłe zadaszenie, to wielofunkcyjne urządzenie, zapewniające znakomitą ochronę przed słońcem, deszczem i wiatrem, a także stanowiące niebanalne dopełnienie wystroju tarasu.

Czy pergola jest optymalnym rozwiązaniem na twoim tarasie?

Pergola to zdecydowanie rozwiązanie dla najbardziej wymagających osób, którzy cenią sobie wygodę użytkowania, komfort i nowoczesne rozwiązania. Jej główne zadanie to ochrona przed słońcem, dlatego najlepiej się sprawdzi na tarasach z ekspozycją południową i południowo-zachodnią. Dzięki profesjonalnemu montażowi mamy możliwość wkomponowania całego systemu w konstrukcję budynku. Tym samym pergola staje się niejako częścią fasady, co wpływa na odbiór estetyczny zadaszenia. Możliwość automatycznego sterowania systemem jest ogromnym udogodnieniem i sprawdzi się szczególnie w przypadku osób, które bardzo często korzystają z tarasu.