© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Stolik kawowy- funkcjonalność i elegancja w jednym

Stolik kawowy
 |  Redakcja  |  Dom i ogród

Właściwie ciężko wyobrazić sobie pokój gościnny lub salon bez stolika kawowego. Jest to bardzo funkcjonalny i przydatny mebel, którego nie może zabraknąć w żadnym mieszkaniu. Na co zwrócić uwagę podczas potencjalnego zakupu? W jaki sposób ustawiać stolik i jaką powinien mieć wielkość? Jak powinien wyglądać, żeby pasował do poszczególnych wnętrz? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w tym artykule.

W jaki sposób ustawić stolik kawowy?

Powyższe pytanie zadaliśmy do obsługi kilku większych sklepów meblowych w Polsce. Wielu domowników zapewne ma problem, gdyż nie do końca wie, w jaki sposób ustawić stolik kawowy, aby wyglądał on estetycznie, jednocześnie był przydatny i funkcjonalny. Pani Edyta ze sklepu meblowego Edinos podpowiada, że przede wszystkim powinien znajdować się w okolicy jakiegoś siedziska. Fotel, krzesło, kanapa, sofa- nie ma to żadnego znaczenia. Niestety ciężko znaleźć złoty środek, w którą stronę powinniśmy taki stolik położyć. Dużo w tym przypadku zależy od rozmieszczenia miejsc siedzących. Inaczej będzie to wyglądało w przypadku kanap narożnych, a inaczej jeśli mamy do czynienia ze zwykłą sofą. Istotna jest również odległość stolika od siedzeń, która powinna wynosić około 45-50 cm- tłumaczy Adam Małek, specjalista ds. wyposażenia wnętrz portalu Allegro. Dzięki temu możemy wygodnie siedzieć, a także swobodnie się poruszać.

stolik inelol15

Jak dobrać wymiary stolika?

W tym przypadku musimy zwrócić uwagę nie tylko na długość i szerokość mebla, ale także na jego wysokość. Jeśli stolik znajduje się w okolicach sofy, ważne jest, aby mierzył nie więcej niż połowę jej długości. Wówczas zdecydowanie będzie to ciekawie prezentować się wizualnie. Aby komfortowo móc korzystać ze stolika na kawę, powinien mieć wysokość mebla, na którym siedzimy. Tylko w takim przypadku możemy być pewni, że będzie nam wygodnie spożywać z niego gorące napoje.

szklany stolik espiro

Stolik kawowy w poszczególnych wnętrzach.

Dość często charakter wnętrza narzuca nam, jaki stolik powinien znajdować się w danym pomieszczeniu. Jeśli jest ono jednocześnie klasyczne i nowoczesne i znajdziemy w nim pięknie wyglądające drewno, ale również nowoczesne materiały, konieczne będą specyficzne stoliki. Z pewnością idealnie będą prezentować się te z jasnym, drewnianym blatem, natomiast ich podstawą powinny być metalowe stelaże. Inną propozycją w tego typu pokojach jest stolik z okrągłym, drewnianym blatem, który opiera się na metalowych nogach w kształcie litery "V". W nowoczesnych pomieszczeniach z jasnym umeblowaniem, idealnie może sprawdzić się eleganckie szkło. Doskonale będą prezentować się stoliki, które wykonane są ze szkła, ale widoczne są elementy chromowanego metalu lub drewna.

Nie zapominajmy o funkcjonalności.

Pomimo, że zawsze staramy się, aby stolik kawowy idealnie pasował do wnętrza, nie możemy zapominać o tym, że jest to przede wszystkim mebel, który ma być funkcjonalny. Czasem lepszym rozwiązaniem jest wybranie egzemplarza, który nie będzie pasował tak idealnie, jakbyśmy sobie tego życzyli, ale za to ma odpowiednie wymiary, dzięki czemu niezależnie od ilości zaproszonych gości, możemy być pewni, że wszyscy znajdą odpowiednią ilość miejsca.

 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry