Fotele masujące – skóra naturalna kontra ekologiczna

18 lipiec 2019

Każdy klient ma indywidualne preferencje względem funkcjonalności i designu produktów. Dochodzi do tego kwestia związania z wykorzystywanymi przy produkcji materiałami. Skóra naturalna to drogi i uznawany za prestiżowy surowiec, lecz nie każdy jednak godzi się na produkty wykonane ze skóry zwierzęcej. W takich sytuacjach jedynym wyborem jest inwestycja w fotele masujące z tapicerką ze skóry syntetycznej (ekologicznej). 

Warto porównać wszystkie zalety i wady obydwu rozwiązań, ponieważ w ten sposób dużo łatwiej będzie dokonać finalnego wyboru modelu. Zapraszamy serdecznie do dalszej części materiału, gdzie z przyjemnością podzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i wiedzą. Dzięki rozmowom z klientami i użytkownikami foteli poznaliśmy wiele interesujących opinii.

Fotele do masażu – tapicerka ze skóry naturalnej

Zacznijmy od bardziej kontrowersyjnych konstrukcji, do których należą fotele obite tapicerką ze skóry naturalnej. Jest ona uznawana za dużo bardziej prestiżowe wyposażenie, dlatego ceny modeli posiadających takie wykończenie, zazwyczaj są w znacznie wyższej cenie. Dlaczego naturalna skóra jest kontrowersyjnym wykończeniem? Ponieważ dla ekologów i miłośników przyrody, pozyskiwanie skóry zwierzęcej przy obecnych możliwościach jest niehumanitarne. Chcąc więc kupić fotel masujący do swojego mieszkania, zapytajcie wcześniej o zdanie lokatorów i potencjalnych użytkowników o zdanie.

Nie trzeba się jednak przejmować, że inwestując w wyposażenie z najwyższej półki, będziecie zmuszeni sięgnąć po skórę naturalną. W ofercie Rest Lords jedynie Keyton H10 udostępnia możliwość zastosowanie takiego materiału, lecz jest to oczywiście jedynie opcjonalne. Przypominamy, że dany model oferuje wiele wariantów personalizacji, w tym możliwość wyboru wykorzystanego tworzywa.

Fotele do masażu – tapicerka ze skóry ekologicznej

Jest to częsty wybór zarówno przez osoby dbające o ekologię, jak i klientów szukający oszczędności. Tapicerki ze skóry ekologicznej są zazwyczaj dużo tańsze, dzięki czemu finalna cena fotela masującego jest również przystępniejsza.

Niemal wszystkie fotele masujące dostępne w Rest Lords wyposażone zostały w ten rodzaj tworzywa. Wysokiej klasy materiał ciężko odróżnić od naturalnej skóry i jedynie profesjonalni specjaliści z ogromnym doświadczeniem, są w stanie znaleźć różnice na pierwszy rzut oka. Dodatkowo jest ona znacznie prostsza w pielęgnacji, lecz koniecznie należy pamiętać o regularnym czyszczeniu i impregnacji. Dzięki temu nie będzie ona narażona na promieniowanie UV, utratę koloru, przetarcia, pęknięcia itp. Zapewnicie w ten sposób swoim fotelem masującym elegancki wygląd na wiele lat.

Powstaje więc pytanie, czy warto dopłacać do skóry naturalnej? Jest to wciąż częsty wybór klientów poszukujących luksusowych rozwiązań dla własnej satysfakcji. Jeśli zależy Wam jednak jedynie na komforcie użytkowania, dużej ilości funkcjonalności i atrakcyjnej cenie, możecie śmiało sięgnąć po fotele do masażu z tapicerką ze skóry syntetycznej.

Zapisz się do naszego Newslettera

Home | O nas | Reklama | Kontakt