Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Cięcie bez pyłu - sprawdzone metody

Cięcie bez pyłu
 |  Artykuł partnera  |  Budownictwo

Interesuje Cię bezpyłowe cięcie? Nie wiesz, jakie metody wykorzystać? A może szukasz wskazówek, które podpowiedzą Ci, jak ciąć, by obyło się bez pyłu? W poniższym artykule znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania.

Cięcie bez pyłu – jak się za to zabrać?

Niezależnie od tego, z jakimi surowcami musimy się zmierzyć, każdy z nas marzy, by obyło się bez dodatkowego sprzątania. Czy w ogóle da się to osiągnąć? Czy cięcie betonu bez pyłu lub innego surowca jest możliwe? I tak i nie! Wszystko zależy od tego, jak się za to zabierzemy. Jeśli cięcie betonu jest dla nas zupełnie nowym pojęciem i nie wiemy, jak się z tym zmierzyć, to wykonanie pracy bez pyłu może się nie udać. Co innego, jeśli przed rozpoczęciem prac zbierzemy trochę informacji. Wystarczy, że sprawdzimy, jakie metody zalecają fachowcy od cięcia, a już będziemy mogli uniknąć nadmiernego kurzu.

Cięcie bez pyłu – jakie metody możemy wykorzystać?

Jeśli poświęcimy trochę czasu na zebranie przydatnych informacji o cięciu bez pyłu, to dojdziemy do wniosku, że istnieje kilka metod, które mogą okazać się skuteczne. O czym dokładnie mowa? Przede wszystkim fachowcy zalecają cięcie z wykorzystaniem wody. W metodzie z diamentem na mokro istotne jest dostarczenie wielkiej ilości płynu, który wiąże ze sobą pył i w ten sposób będzie osadzał się na podłożu. Tym prostym sposobem możemy ograniczyć kurzenie, ponieważ w naszym otoczeniu znajdzie się go tylko niewielka ilość, która w żadnym stopniu nie będzie nam zagrażać.

Na tym jednak nie koniec propozycji. Zawsze możemy sięgnąć po drugie rozwiązanie, gdzie do cięcia wykorzystuje się odkurzacz. Takie metody są bardzo często stosowane przez profesjonalne firmy budowlane. Jednak musimy wiedzieć, że nie jest to rozwiązanie wolne od wad, ponieważ pracujący odkurzacz zużywa bardzo dużo energii, a więc trzeba się liczyć z dodatkowymi kosztami, ponieważ większe zużycie prądu to kolejny wydatek dla naszego budżetu. A jak wygląda samo cięcie z wykorzystaniem odkurzacza? Można powiedzieć, że wygląda praktycznie tak samo, jak w wyżej opisanej metodzie. Z tą różnicą, że odkurzacz zostaje zaimplementowany do układu i zasysa powietrze z otoczenia piły, a wraz z nim wszystkie cząstki pyłu.

Skuteczność każdej z tych metod zależy nie tylko od naszych umiejętności, ale również od stosowanych sprzętów. Jeśli okaże się, że żadna metoda nie sprawdzi się w cięciu, to warto rozważyć wynajęcie profesjonalnej ekipy, która się zna na tego typu zadaniach.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy Przedsiębiorstwo Specjalistyczne EVERTON - wiertnice HILTI Szczecin.

Fot. Hilti