Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Dach na każde warunki atmosferyczne

Blachodachówki Gerard
 |  Artykuł partnera  |  Budownictwo

Solidność, wytrzymałość, ochrona – tego oczekujemy od dachu. Chcemy, aby bez względu na warunki atmosferyczne zapewniał bezpieczeństwo. Remont czy wymiana są czasochłonne i niekiedy dość kosztowne. Jak uniknąć kłopotów z dachem? Wybierając solidność już za pierwszym razem!

Dachy ceramiczne i betonowe z racji swojej wagi uważane były przez lata za najbardziej wytrzymałe. Technologia produkcji oraz innowacja montażu dachówek stalowych szybko zmieniły to przekonanie. Dach, mimo tego że aż siedem razy lżejszy, przewyższa wytrzymałością tradycyjne profile. Mowa tu od dachówce Gerard.

Innowacyjność produkcji i montażu

Producent dachów Gerard udziela na nie aż 50 lat gwarancji! Jest pewien, że przez tak długi czas profile nie stracą swoich właściwości i będą doskonale służyć. Skąd to przeświadczenie? Blachodachówki Gerard zostały stworzone ze stopu trzech metali: aluminium, cynku i krzemu. Specjalna receptura uczyniła je niezwykle trwałymi. Dodatkowe zabezpieczenie przed czynnikami atmosferycznymi zapewniła posypka wulkaniczna, która wieńczy profil. Dachówka – niekorodująca, sprężysta stała się prawdziwym konkurentem dla profili betonowych czy ceramicznych, a także profili ze stali galwanizowanej.

Do receptury doszedł także system montażu – zupełnie inny niż przy tradycyjnej dachówce. Dachy Gerard mocowane są horyzontalnie i przytwierdzane do więźby aż w ośmiu punktach. Dzięki temu nie są podrywane przez wiatr i mogą wytrzymać podmuchy o prędkości do 200 km/h.

Co oprócz wiatru wytrzymuje dach Gerard?

Co więcej, solidny profil zniesie także grad o średnicy 30 mm. Badania pokazują, że dachówki Gerard przetrwały także gradobicie przy opadach do 90 mm średnicy. Nie uległy mikropęknięciom. Nie wymagały też konserwacji po przejściu tak trudnych warunków.

Posypka wulkaniczna daje zabezpieczenie przed osuwającym się śniegiem. Nie musimy stosować zapór i barierek śnieżnych, bo opady ą utrzymywane na dachu do momentu stopnienia. Czy nie obciążają więźby? Z uwagi na to, że blachodachówka jest aż 7 razy lżejsza od profili ceramicznych i betonowych, nie musimy martwić się o konstrukcję.

Dachy Gerard przeznaczone są zadań specjalnych. Oznacza to, że radzą sobie nawet w najtrudniejszych warunkach. Sprawdzają się na terenach o bardzo silnym zasoleniu – w obszarach nadmorskich. Nie blakną i nie tracą na jakość pod wpływem dużej ekspozycji na słońce i wysokie temperatury.

Ale to nie wszystko! Dach może być zabezpieczeniem dla konstrukcji również w przypadku pożaru. Stal jest materiałem niepalnym, więc szczelnie ochroni dach przed iskrami z zewnątrz. A gdy dojdzie do pożaru w budynku, ze względu na swoją niewielką wagę, pokrycie dachowe ustabilizuje więźbę i zabezpieczy przed zawaleniem.